• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
KAYACIK VE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI MI?
103 okunma

KAYACIK VE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI MI?

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:27
KAYACIK VE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI MI?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık’ın, Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasıyla İLGİLİ attığı tweet nedeniyle Kayacık ve yönetiminin görevden alındığı öne sürüldü.

Kayacık’ın ‘tweet’i şahsi hesabından atmasına rağmen tüm yönetimin görevden alındığı iddiası da dikkat çekti.
Attığı tweet nedeniyle soruşturma geçirdiğini doğrulayan Kayacık, şuana kadar kendilerine ulaşan resmi bir yazı olmadığını söyledi.

Kayacık, geçen 15 Haziran’da şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, eski milli güreşçi Hamza Yerli Kaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmesine tepki gösterdi.


İŞTE O TWEET

HamzaYerlikaya hastagi ile attığı tweette, “Güreşçi, Eski Vekil, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, Spor Bakan Yardımcısı…. Buraya kadar eyvallah…. Ammaaa…. Aynı zamanda #Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi de olunca eyvallah yoook… AkParti’li bir vatandaş olarak kınıyorum, gelin vazgeçin, yazıktır, günahtır.” ifadelerini kullanan Kayacık hakkında genel merkeze şikayette bulunuldu.

ATTIĞI TWEET’İ SİLMEDİ
Genel Başkan Kerem Kınık’ın talimatıyla Muğla’ya bir başmüfettiş gönderildi. Attığı tweet ile “Türk Kızılayı’nın itibarını zedelediği” gerekçesiyle savunması istenilen Kayacık’ın ise geri adım atmadığı ve Twitter’daki paylaşımını da silmediği öğrenildi.
GÖREVDEN Alındı İDDİASI
Yaklaşık bir ay süren soruşturma sonunda, Kayacık başkanlığındaki Muğla Şube Yönetiminin tamamının görevden alındığı öne sürüldü.
“BİZE ULAŞAN RESMİ BİR KARAR YOK”
Attığı tweet nedeniyle soruşturma geçirdiğini doğrulayan Kayacık, şuana kadar kendilerine ulaşan resmi bir kararın ya da yazının olmadığını söyledi.
Kayacık ve yönetiminin konuyla ilgili açıklama yapması beklenirken, Kayacık’ın ‘tweet’i şahsi hesabından atmasına rağmen tüm yönetimin görevden alındığı iddiası da dikkat çekti.
2 AY ÖNCE TEŞEKKÜR ETMİŞLER
Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, seçimle göreve geldiği günden itibaren ve Koronavirüs pandemisi sürecinde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmişti. Kayacık başkanlığındaki Muğla Şubesi Yönetimi, pandemi süresinde ülke genelinde kan bağışı düşerken, Muğla’da bağış rekoru kırılmıştı.
Kızılay Muğla Şubesi, yaklaşık iki ay kadar önce genel merkez yetkililerinin yaptığı denetimde başarılı bulunmuş ve Kayacık’a teşekkür edilmişti.
Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP