• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
KAYACIK, HZ. ALİ’NİN SÖZÜYLE CEVAP VERDİ
130 okunma

KAYACIK, HZ. ALİ’NİN SÖZÜYLE CEVAP VERDİ

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:27
KAYACIK, HZ. ALİ’NİN SÖZÜYLE CEVAP VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından, Muğla Şube Başkanlığı görevinden yönetimiyle birlikte alınan Yusuf Kayacık, karara Hz. Ali’nin “Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz” sözleriyle cevap verdi.

Kayacık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kararın takdirini Muğlalılara bıraktığını belirtti.

Şube İl Yönetimiyle beraber görevden alınan Kayacık, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“ ‘Haksızlık önünde eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz…’ demiş Hz. Ali. Allah’a şükür bugüne kadar şerefimizi yere düşürmedik, düşürmeyiz. Yanlışa, yanlış demek, doğruya, doğru demekten her zaman daha zordur. Hayatım boyunca doğruyu söylemekten vazgeçmeyeceğim. Herkes, her şeyi biliyor. Takdir siz kıymetli hemşerilerimin.”

NE OLMUŞTU?

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasıyla ilgili geçtiğimiz 15 Haziran’da şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki göstermişti.

Attığı tweet sonrası Kızılay Genel Merkezi tarafından gönderilen bir başmüfettiş, Kayacık hakkında soruşturma başlatmıştı.

Geçen Çarşamba günü genel merkezden gelen yetkililer, Kayacık ve yönetiminin görevden alındığına dair karar yazısını tebliğ etmişti.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP