• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
“KATİL” YAZISI CİNAYET HABERİNİN YER ALDIĞI GAZETE İLE KAPATILMIŞ
81 okunma

“KATİL” YAZISI CİNAYET HABERİNİN YER ALDIĞI GAZETE İLE KAPATILMIŞ

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:27
“KATİL” YAZISI CİNAYET HABERİNİN YER ALDIĞI GAZETE İLE KAPATILMIŞ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pınar Gültekin’i öldüren zanlının kent merkezinde bulunan iş yerinin duvarına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce beyaz sprey boyayla yazılan “katil” yazısının cinayetin detayları ve zanlının eşinin boşanma davası açacağı ayrıntısına ilişkin haberlerin yer aldığı gazete sayfaları ile kapatıldığı ortaya çıktı. Bir süre sonra ise gazete sayfalarının söküldüğü, iş yerindeki sprey boyanın ise silindiği görüldü.

Cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldüren Cemal Metin Avcı’nın, Menteşe ilçesindeki iş yerine sprey boyayla yazılan “katil” yazısının kapatılmaya çalışıldığı gazete sayfasında cinayete ilişkin haberlerin yer alması dikkati çekti.

YAZI SİLİNDİ

Katil zanlısı Avcı’nın yakınları olduğu belirtilen kişiler, cinayetin ortaya çıkmasının ardından kapatılan iş yerinin duvarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce sprey boyayla yazılan “katil” yazısını kapatmak istedi. Yazının olduğu bölüm, gazete sayfalarıyla kapatılmaya çalışıldı.

Yazının kapatıldığı gazete sayfasında, cinayetin detayları ve zanlının eşinin boşanma davası açacağı ayrıntısına ilişkin haberlerin yer alması dikkati çekti. Bir süre sonra ise gazete sayfalarının söküldüğü, iş yerindeki sprey boyanın ise silindiği görüldü.

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz’da Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablası ile telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin’i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek, görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin’in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra bir varile bırakarak Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmişti.

Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince “canavarca hisle öldürmek” suçundan tutuklanmıştı.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP