KARAKUŞ OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, bar işletmecisi Ahmet Karakuş, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren farklı ruhsatlı işyerlerinin 1 Haziran’da açılmasına rağmen, ‘bar’ ruhsatlı işletmelerin 130 gündür kapalı olması nedeniyle işyerinde oturma eylemi başlattı.

Karakuş, sosyal medya hesabından “5. ay. Sektördeki binlerce insan, aileleri, özellikle evlatları için dükkanda oturma eylemi başlatıyorum” paylaşımında bulundu.

Öğle saatlerinde işyerine gelerek, oturma eylemine başlayan Karakuş, şahsi Facebook hesabından yaptığı paylaşımla yetkililere şu sözlerle seslendi:
“Evlat sahibi olduktan sonra farklı pencereden bakıyorsun her şeye…
Artık her şey O’nun üzerine kuruluyor…
Güzel bir hayat yaşaması, iyi bir eğitim alması, geleceğe umutla bakmasını istiyor insan haklı olarak…
Biz de böyle yapmaya karar verdik evlat sahibi olduktan sonra…
Sadece kaliteli eğitim alsın, iyi okullarda okusun diye yıllardır küçük küçük birikimler yaptık üniversite hayatını rahat yaşaması için…
Ama anlamsız şekilde 5 aydır cezalandırılıyoruz. Dükkanlarımız kapalı. Ne zaman açılacağımız belli değil.
Tek bir şeye üzülüyorum “evladımızın geleceğini harcamak zorunda kaldık”.


Bizim durumumuzda olan binlerce aile ve evlatları var.
Kızgınım bize yardımcı olması gereken insanların vurdumduymazlığına…
Çözüm için ülkenin değişik bölgelerinden hatta kendi ilçelerimizden evraklı örnekler sunuyoruz, emsal gösteriyoruz ama bir sonuç alamıyoruz…
Halkına, kendi memleketinin öz evlatlarının yok olmasına izin veren ve bu duruma seyirci kalan tüm SEÇİLMİŞLERE  hakkımı helal etmiyorum…
Topu sürekli bi yerlere atmalarından sıkıldım.
Merak ediyorum bağlı oldukları kurumlardan “5 ay” maaş almasalar tepkileri ne olurdu?
Biraz CESUR OLUN. Bizlere inanın, bizlere güvenin. Bizler size hep destek olduk ve isterseniz destek olmaya devam ederiz”

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini 16 Mart Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren geçici süreyle durdurmuş, Mayıs sonunda alınan kararlarla 1 Haziran itibarıyla restoran, kafe gibi işletmeler açılmış fakat bar, birahane ve gece kulüpleri kapsam dışında tutulmuştu.
Haber:Osman AKÇA

Bu Habere Yorum Yapın