• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
KAPİZ: “14 YIL SONRA 2. LİG KAPISINI ARALAMAK İSTİYORUZ”
101 okunma

KAPİZ: “14 YIL SONRA 2. LİG KAPISINI ARALAMAK İSTİYORUZ”

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
KAPİZ: “14 YIL SONRA 2. LİG KAPISINI ARALAMAK İSTİYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2. ve 3. Liglere ilişkin kararının ardından 3. Lig 3. Grupta play-off oynayacak olan Muğlaspor’da Kulüp Başkanı Erol Kapiz basın açıklaması yaptı.

Kulüp binasında İkinci Başkan Gülen Bütüner Kaya’nın hazır bulunduğu toplantıda konuşan Kapiz, birlik beraberlik çağrısı yaparak, 14 yıl sonra 2. Lig kapısını aralamak istediklerini söyledi.

Futbol Federasyonu’nun 2. ve 3. Liglerle ilgili kararını açıkladığını, karara göre, Muğlaspor’un play-off grubuna kaldığını hatırlatan kapiz, “Play-off maçları 20-28 Temmuz arası Antalya’da yapılacak. Şuanda hangi sahada oynayacağımıza dair her hangi bir bilgi yok. Ama federasyonumuz en kısa sürede bunu bize bildirecek. 17 Temmuz’da Antalya’ya hareket ediyoruz. Hiç olmazsa Antalya’daki hava şartlarına ve ortama ayak uydurmak için futbolcu kardeşlerimizi 4 gün önceden oraya götüreceğiz.” dedi.

REHAVET UYARISI

Kapiz, karar sonrası çok değişik bir ortama girdiklerini ve 2 maçları kaldığını dile getirdi.

İlk maçı Somaspor ile oynayacaklarını anlatan Kapiz, “Ligde Somaspor ile hem içeride hem dışarıda oynadığımız maçlarda galip gelmiştik. Ama bu şimdiki maçta da yeneceğimiz anlamına gelmez. Bu bizim için bir rehavet olmamalı. Özellik futbolcu kardeşlerimize ve teknik heyetimize bunun önemini anlattık. Çok zorlu bir viraja giriyoruz. Başından beri hep söylemiştik. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz.” diye konuştu.

“2. LİGİN KAPISINI ARALAMAK İSTİYORUZ”

Kapiz, şampiyonluk yolunda 2 maçlarını olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“14 yıldan sonra 2. Ligin kapısını aralamak istiyoruz. Ayın 17’sine kadar her gün kulüpte toplantı yapacağız. Kulüpte bize Muğlaspor’umuza yardım etmek isteyen, maske satışlarımızda bize yardımcı olacak tüm arkadaşlarımızı, kurum, kuruluşlarımızı her akşam burada yapacağımız toplantılarımıza davet ediyoruz. Fikirlerine açığız. Sonuçta biz de insanız. Yönetim olarak biz de hata yapabiliriz. Muğlalı hemşehrilerimize sesleniyorum; eksiklerimiz varsa lütfen akşamları kulübümüze gelsinler, önerilerini söylesinler. Hem çayımızı içsinler hem bize ışık tutacak, yol gösterecek fikirlerini sunsunlar.”

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Günün birlik ve beraberlik günü olduğuna da vurgu yapan Kapiz, “Eteklerimizdeki taşlarımızı atalım. Hatalarımız, eksiklerimiz olabilir. Ama ne olur bu final yolunda enerjimizi sadece şampiyonluk yolundaki 2 maça yoğunlaştıralım. Yönetim olarak isteğimiz bu.” ifadelerini kullandı.

Kapiz, Muğlalılardan play-off yolunda destek isteyerek, “Başta Sayın Valimiz, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Menteşe belediye Başkanımız ve bu şehirde görev yapan daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarından, tüm arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz. Destek vereceklerine de eminiz. Kendimize göre bir liste yaptık ve teker teker arıyoruz.” dedi.

İstanbul’daki Kırann Kurumsal Grup’a da maske desteğinden dolayı şükranlarını sunan Kapiz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kırann Kurumsal Grup bu maskeleri Muğlaspor’a katkı olsun diye gönderdi. Onlara da şükranlarımızı sunuyoruz. Gerçekten böyle bir günde bizim için can suyu oldu. Zaten maskeyle ilgili hükümetimizin belirlediği bir kura var. Maskesiz dışarı çıkamıyoruz. Biz Muğla’yı temsil ediyoruz. Muğla’nın takımı Muğlaspor’un armasını taşıyan maskelerle çıkarsak sokağa daha çok gündemde kalırız. Damlaya damlaya göl olur misali özellikle bu hafta tüm hemşehrilerimizden destek bekliyoruz.”

BASIN MENSUPLARINA MASKE

Açıklama sonrası Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz ve İkinci Başkan Gülen Bütüner Kaya, basın mensuplarına Muğlaspor armalı maske hediye etti.     

NE OLMUŞTU?

30 Haziran 2020’de toplanan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasını kararlaştırmıştı.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP