Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Kamuda bulunan araçlar satılarak, yerine TOGG getirilme kararı alındı

Hazine ve Maliye Bakanı

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’in tasarruf genelgesi doğrultusunda kamuda yerli otomobil dönemi başlıyor. Bakan Şimşek, kamuda Mercedes ve Audi gibi marka araçların satılıp yerine yerli üretim TOGG modellerinin geleceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamudaki araç alımlarında değişikliğe gidileceğini açıkladı.  Kamuda yerli otomobil olan TOGG araçlarının tercih edileceğini belirten Şimşek, kamuda bulunan tüm marka araçların satılacağını söyledi.Patronlar Dünyası’nın haberine göre, tasarruf tedbirleri dahilinde alınan yeni kararlar ile ilgili açıklama yapan Şimşek, hem yerli otomobil üretimini desteklemesi hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması amacıyla  TOGG projesine destek vereceklerini belirtti.

Şimşek, kamuda bulunan araçları arasında, Audi ve Mercedes gibi modelleri yer almayacağını, eldeki kamuya ait araçların da satılacağını vurguladı.Şimşek tarafından açıklanan söz konusu karar, daha önceden eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından dile getirilmişti.Nebati, bu yılın başında yerli otomobil TOGG için kamu alım garantisi uygulanacağını açıklayarak, 30 bin adet TOGG satın alınacağının bilgisini vermişti. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nebati aracılığıyla duyurulan projenin yeni Bakan Şimşek aracılığıyla hayata geçirilmesi planlanıyor.