Kamu Kurumlarında Skandal Görüntü, Gaziler Günü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Posteri Yok!

featured

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Muğla Valiliği tarafından, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılması talimatı verildi. Ancak bazı kamu kurumları Atatük posterini asmazken bazı kurumlarda da ne Türk Bayrağı var ne de Atatürk posteri var.

19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği günün yıldönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.
Bu anlamlı günde Muğla Valiliği’nce, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılması talimatı verildi.

Talimatta “19 Eylül Salı günü saat 08.00’den itibaren gün batımına kadar, tüm resmi daire, özel kuruluş ve müesseseler ile askeri birlik, kurum ve karargahlar Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılacaktır.” İfadeleri yer aldı.

Ancak Menteşe ilçesinde bulunan bazı kamu kurumlarında sadece Türk Bayrağı’nın olduğu, Atatürk posterinin ise asılmadığı görüldü.

Atatürk posterinin asılmadığı o kurumlar; Turizm İl Müdürlüğü, Defterdarlık ek binası, Meteoroloji İl Müdürlüğü, Karayolları 26. Şube Şefliği, Tapu Müdürlüğü, Muğla İdare ve Vergi Mahkemeleri.

Ticaret İl Müdürlüğü’nde ise Türk bayrağı da yok, Atatürk posteri de yok.

Kamu Kurumlarında Skandal Görüntü, Gaziler Günü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Posteri Yok!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!