Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Kaldırım ve yola çöp döken işletmeye ceza

Muğla’nın Datça ilçesinde faaliyet

Muğla’nın Datça ilçesinde faaliyet gösteren bir zincir market şubesi, çöpünü yola ve kaldırıma döktü. Belediye işletmeye 25 bin TL ceza kesti.

Muğla’nın Datça ilçesinde bir zincir market şubesinin, mağazada gerçekleştirdiği temizlik çalışması sonrası ortaya çıkan çöpünü yola ve kaldırıma döktü. Bunun üzeribe Datça Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından işletmeye 25 bin TL idari para cezası uygulandı.
Konuyla ilgili Datça Belediyesi tarafından yapılan açıklamada hatırlatma olarak şu ifadeler kullanıldı;

“Sokaklarımızda temiz bir çevre için hep birlikte çaba gösteriyoruz. Ancak bazen çöp konteynırlarının erken dolması ve çöplerin yerlere atılması gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumun önüne geçmek ve çevremizi temiz tutmak için sizlere bir hatırlatma yapmak istiyoruz.
Bazı vatandaşlarımızın yoğun temizlik çalışması sonrası ortaya çıkan yüksek miktardaki çöpleri ve bahçe atıkları ile çöp konteynırlarını doldurduğu durumlara rastlıyoruz. Eğer çöp konteynırlarının dolu olduğunu fark ederseniz, hemen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzü 0 252 712 42 77 numaralı telefondan arayarak bilgi verebilirsiniz. Böylece çöplerin erken alınmasını sağlayarak, sokaklarımızın temiz kalmasına yardımcı olabilirsiniz.
Ayrıca, tadilat yapan ev ve işletmelerin moloz ve hafriyat atıklarını çöp konteynırlarına atması da sıkça karşılaştığımız bir durum. Bu tür atıkları bertaraf etmek için de bize başvurabilir, bilgi ve yardım alabilirsiniz.
Birlikte, daha temiz bir çevre için harekete geçelim! Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.”