DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3512424,16%
Muğla
33°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE DEVAM EDİYOR
368 okunma

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE DEVAM EDİYOR

ABONE OL
Temmuz 8, 2021 11:06
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, aile içi ve kadına yönelik şiddete karşı sürdürülen mücadelede haklarında birden çok tedbir kararı bulunan vakalara yönelik izleme ve değerlendirme toplantılarına başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürü Seyfi Bozçelik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıların birincisi 06.07.2021 tarihinde İl Müdürlüğü toplantı salonunda Kadın Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Kuduret Gültaş, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü E. Ebru Bozçelik, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nilüfer Topkıran, Psikologlar İrfan Küçük ve Gülizar Kaşıkara’nın katılımlarıyla yapıldı.

Toplantıda, birden çok müracaatı bulunan ve tekrarlayan vaka dosyaları değerlendirildi. Yapılan analizlerde; şiddet döngüsünün hem mağdura hem de uygulayana göre farkındalık yaratılmasının kavratılması, Şiddet uygulayanın kültürel yapı, çevre, geçmiş yaşam öyküsü ve aile ilişkileri bütünlüğü içinde değerlendirilmesi, ekonomik nedenler ve kişilerin içinde bulunduğu kültürel farklılıkların göz önünde bulundurulmasının önemine vurgu yapıldı.

Şiddet vakalarında tekrarın önlenebilmesi için, risk faktörlerinin mağdurun kuruma ilk müracaatının tespit edilmesinin gerekliliği ve bu tespitler çerçevesinde oluşturulacak müdahale planı ve bu plan çerçevesindeki izlemelerin yapılması kararlaştırıldı.

Toplantının sonunda İl Müdürü Seyfi Bozçelik; “İlimizde tüm paydaşlarla birlikte sıfır tolerans ilkesiyle bu çalışmaların eksiksiz ve aralıksız sürdürülecek, etkin ve kalıcı bir müdahale için şiddetin nedenlerine, mağdura yönelik koruyucu hizmetlere ve şiddet uygulayana yönelik önleyici tedbirlere odaklanılması gerekiyor” dedi.

Haber : Esma TURAN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP