Kadem Mete 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Kadem Mete Mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği ile Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruyan şehitlerimizi ve gazilerimizi bu gün vesilesi ile bir kez daha rahmetle, şükranla yâd ediyorum.

30 Ağustos tarihi aziz milletimizin bağımsızlığı söz konusu olduğunda neler yapabileceğinin en bariz örneğidir.

30 Ağustos, Şehit kanlarıyla sulanmış bir vatanın ne pahasına olursa olsun düşmana teslim edilmeyeceğinin tüm dünyaya ilan edilmesidir.

Bugün bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle tarihimizi tanıdıkça kendimizde daha büyük işler yapmak için kuvvet buluyoruz.  İfade etmeliyiz ki artık bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye Cumhuriyeti var. 

Her geçen gün devletimizin ve milletimizin gayretiyle güçlenen ülkemiz yarınlara daha emin adımlarla yürümekte.  2023 ve 2071 hedeflerimiz Türkiye’mizin yanında, umudunu bize bağlamış tüm mazlum coğrafya için de hayati önem taşımaktadır.

Bu sebeple nasıl İstiklal Mücadelemizde birlik ve beraberliğimizden ödün vermediysek bugün de kardeşliğimizden asla taviz vermemeliyiz.  Söz konusu vatanımız, bağımsızlığımız ve kardeşliğimiz ise hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan mücadele etmeliyiz.

Bu düşüncelerle Muğla’mızın ve ülkemizin 30 Ağustos Zafer Bayramımızı yürekten tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere , vatanımız için şahit düşmüş tüm şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi de minnetle anıyorum. “

HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir