• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
JAPONYA’DAN ‘EGET KUZLUK ZEYTİNYAĞI’NA ÖDÜL
106 okunma

JAPONYA’DAN ‘EGET KUZLUK ZEYTİNYAĞI’NA ÖDÜL

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:29
JAPONYA’DAN ‘EGET KUZLUK ZEYTİNYAĞI’NA ÖDÜL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da üretilen EGET Kuzluk zeytinyağı, Japonya’da düzenlenen “Olive Japan 2020” Uluslararası Yarışmasında gümüş madalya ile ödüllendirildi.

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi’nin Doğadan Size, Sizden Eğitime sloganıyla tüketicilere sağlıklı ürünler sunduğunu ve edinilen gelirin 48 üniversite öğrencisine burs olarak aktarıldığını ifade eden EGET Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Uzman, dünyanın prestijli yarışmalarından biri olan ‘Olive Japan 2020’ Uluslararası Yarışmasında ‘EGET Kuzluk’ zeytinyağının gümüş madalyayla ödüllendirildiğini belirterek, “Vakfımız ve ülkemiz adına kıvançlıyız” dedi.

Muğla’da üretilen ve gerekli tüm analizleri yaptırılarak pazara sunulan EGET Kuzluk Zeytinyağı, Japonya’da yapılan “Olive Japan 2020” Uluslararası Yarışmasında, 700 marka arasında gümüş madalyaya layık görüldü.

Eğitim, Geriatri, Ekolojik Tarım, Turizm (EGET) Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Uzman, yaptığı açıklamada, EGET Vakfı’nın, eğitim görmekteyken maddi imkansızlıklar yaşayan öğrencilere burs vermek üzere kurulmuş bir vakıf olduğunu söyledi.

Sadece bağışlara dayalı bir vakıf olmadıklarını belirten Uzman, aynı zamanda kendi döner sermayesini yaratacak iktisadi işletmeye sahip olduklarını vurguladı.

700 MARKA ARASINDA GÜMÜŞ MADALYA

Uzman, trüf işletmesi ve lavanta tarlası ile başladıkları serüvende dünyanın prestijli yarışmalarından biri olan ‘Olive Japan 2020’ Uluslararası Yarışmasında EGET Kuzluk zeytinyağının gümüş madalyayla ödüllendirildiğini belirterek, “Bu kadar genç bir marka için büyük bir kıvanç. Ülkemiz için de kıvanç. Çok mutluyuz. Yarışmada 700 marka yarıştı. Biz de ülkemizi başarıyla temsil ederek gümüş madalya alan markalardan biri olduk” dedi. EGET Kuzluk aynı zamanda T.C. Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ‘Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda da altın madalyaya layık görülmüştü.” dedi.

48 ÖĞRENCİYE BURS

EGET Vakfı bursları için bugüne kadar 25 bin öğrencinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Uzman, şunları kaydetti:

“Ne yazık ki biz sadece 48 öğrenciye burs verebiliyoruz. Gönül istiyor ki tüm başvuran, gereksinimi olan öğrencilere burs verebilelim. “EGET Vakfı iktisadi işletmesinin, ‘Doğadan size, sizden eğitime’ sloganını kullanarak EGET markasıyla pazara sunduğu her ürün öncelikle tüm analizlerden geçiyor. Laboratuvarlarda analizi yapılmayan hiçbir ürünümüzü pazara sunmuyoruz. Tüketiciler gönül rahatlığıyla bu ürünleri tüketebilirler. Bir taraftan da tüm gelirinin gereksinimi olan öğrencilere burs olarak aktarılacağını bilmeleri tüketicileri mutlu edecektir elbette.”

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP