Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

İYİ Parti’nin kesin gözüyle bakılanMuğla, İstanbul, Ankara, Mersin ve Hatay adayları

31 Mart 2024’te yapılacak

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ‘hür ve müstakil’ olarak girecek İYİ Parti’nin, Muğla, İstanbul, Ankara, Mersin ve Hatay’da, aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan isimlerin netleştiği kulislerde ifade ediliyor.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçim takvimi işlerken, gözler de İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları’na çevrildi. CHP’yle ittifakı reddeden ve parti içinde çeşitli krizlerle uğraşan İYİ Parti’nin ne yapacağı merak konusuydu.

‘Bu bir savaş, savaşa varım’ diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu çıkışının ardından özellikle CHP’nin oy oranının yüksek olduğu yerleşim yerlerinde adayların hızla açıklanacağı kulislerde konuşuluyor.

İSTANBUL, ANKARA, MERSİN, HATAY ve MUĞLA ADAYLARI

Ankara’da Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve Oktay Vural’ın adı geçiyor. İstanbul için de Buğra Kavuncu düşünülürken, Balıkesir için ise Turhan Çömez işaret ediliyor.
6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay için Gökhan Zan, Mersin’de ise Burhanettin Kocamaz’ın ve Muğla için de Metin Ergun’un aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.