• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
İYİ PARTİLİ ÇOLAKOĞLU: PARTİMİZ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN YANINDADIR
152 okunma

İYİ PARTİLİ ÇOLAKOĞLU: PARTİMİZ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN YANINDADIR

ABONE OL
Kasım 25, 2021 13:15
İYİ PARTİLİ ÇOLAKOĞLU: PARTİMİZ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN YANINDADIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Muğla Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Gülgün Çolakoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Çolakoğlu, “Kadın cinayetlerine, tacizlerine ve her türlü kadın hakkı istismarına karşı Partimiz İstanbul Sözleşmesi’nin yanındadır” dedi.

İYİ Parti Muğla Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Gülgün Çolakoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Çolakoğlu şu ifadelere değindi:

“Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu, 1999 yılında 25 Kasım tarihini, Kadıma Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan etmiştir. Bu tarihin belirlenmesinin nedeni 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde 3 kız kardeşin fikirlerini ifade etmeleri sonunda boğazlanıp öldürülmesidir. Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin ‘Dünyadaki bütün kadınların haklarının güvence altına alınması devletlerin hükümlülüğündedir.’ açıklamasına rağmen maalesef dünyada ve ülkemizde kadın cinayetleri, tacizleri, hak ihlalleri artarak devam etmektedir. Hatta kadınlarımızın kazanılmış hakları geri alınmaya çalışılmaktadır. Ülkemizin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkması bunun göstergesidir. Kadın cinayetlerine, tacizlerine ve her türlü kadın hakkı istismarına karşı Partimiz İstanbul Sözleşmesi’nin yanındadır, bu sözleşmenin ve kadınların tam destekçisidir. ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır!’ diyoruz ve İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz.”

                                                                                                 Gülgün ÇOLAKOĞLU

                                                                                                 İYİ Parti Muğla Kadın Politikaları Bşk. Yrd.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP