Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

İYİ PARTİ’DE ANKARA DEPREMİ! İL BAŞKANI VE 57 KİŞİ İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Ankara İl

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu ve 57 kişi yerel seçimlerde Ankara’da işbirliği olmayacağı gerekçesiyle görevlerinden istifa etti.

31 Mart 2024 yerel seçimi öncesinde ittifak tartışmaları devam ederken İYİ Parti Ankara’dan dikkat çeken istifalar geldi. 

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu ve başkanlık divanını oluşturan 23 yardımcısı görevlerinden istifa etti. Ankara il yönetiminde görevli 57 kişi de istifasını verdi. 

Her fırsatta yerel seçimlere tek başına gireceklerini açıklayan İYİ Parti’de istifası veren Ankara İl Başkanı Köylüoğlu, Ankara gibi kritik illerde iş birliği yapılması gerektiğini savunanlar arasında yer alıyordu.

“Görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdı”

İstifasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Faruk Köylüoğlu, “Partimiz Genel İdare Kurulu’nda alınan 81 ilde iş birliği olmaksızın yerel seçimlere girilmesi kararının ardından, Ankara açısından çekincemizi dile getirmiş bulunduğumuzdan, iş birliği yapmamız gerekliliği konusundaki görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdır.” dedi. 

Köyoğlu’nun istifasının tam metni şöyle:

“Ben Türkiye’yi kalkındırmaya baş koymuş, demokrat bir geleneğin tam ortasında doğan, vatansever bir ailenin mensubuyum. Hayatım boyunca yetiştiğim değerlerden sapmadan, tüm mevcudiyetimle bu onurun devamı için mücadele ettim. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdirleriyle başladığım İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevimde yol arkadaşlarımla birlikte büyük bir mücadele verdik, davamıza inandık memleketimizin bu umuda inanmaya ihtiyacı olduğunu düşündük halen de aynı umuda hizmet ediyoruz.

İnandığımız doğruları söyledik

Bizim Ankara aşkımız her türlü aidiyetimizin önündedir. Çünkü Ankara kuruluşun, kurtuluşun ve umudun kentidir. Ankara onurumuzun kentidir; Ankara Türk demokrasi temellerinin atıldığı kenttir. Başkentimizin doğru ellerde olması, doğru bir şekilde yönetilmesi Türkiye’nin doğru yönetilmesidir. Biz de bu amaç uğruna gece gündüz çalışıp hiçbir hesap gözetmedik. Göreve birlikte başladığımız yol arkadaşlarımla birlikte davamız uğruna tereddüt etmeksizin inandığımız doğruları söyledik, hep açık konuştuk, net olduk. Bugüne dek, aynı inançla yol yürüdüğümüz bütün arkadaşlarımla geçirdiğimiz bütün zaman çok kıymetli, verdiğimiz emek çok değerlidir. Davamız uğruna verdiğimiz tüm emek helali hoştur.

Görevimizden istifamız kaçınılmazdır

Partimiz Genel İdare Kurulu’nda alınan, 81 ilde işbirliği olmaksızın yerel seçimlere girilmesi kararının ardından, Ankara açısından çekincemizi dile getirmiş bulunduğumuzdan işbirliği yapmamız gerekliliği konusundaki görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdır. Mevki, makam bunların hiçbirinin bizim için bir önemi yoktur. Görevimizi onurumuzla ifa ettik; onurumuzla inandığımız yolda ilerliyoruz. Bütün yol arkadaşlarımla birlikte Ankara aşkı ile çalışmaya ve yaşadığımız müddetçe bu kente olan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz. Bu cihetle, 29 Ocak 2023 tarihinde devraldığım İyi Parti Ankara İl Başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla duyururum. 9 aylık süreçte birlikte yol yürüdüğüm; çalışmaktan onur duyduğum dava arkadaşlarıma teşekkür ederim.”