• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
İMEAK Deniz Ticaret Odası; “HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
51 okunma

İMEAK Deniz Ticaret Odası; “HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
İMEAK Deniz Ticaret Odası; “HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) yaptığı yazılı açıklama ile Muğla ili ve çevresindeki bazı sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların kullanım haklarının oda şirketlerinden Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş’ye devredildiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Haberler nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacının hasıl olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde bazı medya mecralarında gündeme getirilen, Muğla ili ve çevresindeki bazı sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların kullanım haklarının Odamız şirketlerinden Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş’ye devredildiğine ilişkin gerçek dışı haberler nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur. Konu, ilk kez 2016 yılında ortaya çıkmış, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tasarruf yetkisi kendisine ait bazı sahil ve koyların kullanımını bir pilot proje olarak İMEAK DTO’ya tahsis etmeyi düşünmüştür. O tarihlerde konuyu bir sosyal sorumluluk projesi olarak gören o günkü İMEAK DTO yönetimi, Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi’ni kurmuştur. Ancak Bakanlık daha sonra bu düşüncesinden vazgeçmiştir.”

“DEVİR SÖZ KONUSU DEĞİL”

“Geçtiğimiz günlerde, o tarihlerde yapılan eski bir haberin, sanki yeni bir gelişmeymiş gibi bazı sosyal medya mecralarında paylaşılmasıyla konunun sebebini bilemediğimiz bir şekilde yeniden gündeme getirilmeye çalışıldığını görüyoruz.” denilen açıklamada, “Bilinmesini isteriz ki; o günden bu yana geçen süreçte ne Bakanlığın ne de İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın bu konuda bir girişimi ve çalışması olmamıştır. Bugün itibarıyla Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş’ye yapılmış bir devir söz konusu değildir. Tüm bu gerçeklere rağmen, üstelik herhangi bir devir ve sorumluluk almadığımız halde, bugün yeniden gündeme getirilmeye çalışılan bir konuyla ilgili yalan ve etik dışı haberlere karşı her türlü hukuki haklarımızı saklı tuttuğumuzu hatırlatmak isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP