DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5682852,53%
Muğla
19°

HAFİF YAĞMUR

18:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
İlk öğrenciler, ilk ders
91 okunma

İlk öğrenciler, ilk ders

ABONE OL
Eylül 29, 2021 12:19
İlk öğrenciler, ilk ders
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümü, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında 61 lisans öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetlerine başladı.

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü ilk dönem öğrencilerinin ilk dersine katılan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, öğrenciler ile girişimcilik, toplumsal fayda, iş birlikçi çalışma ve AR-GE konuları üzerine sohbet etti.
Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aylin Müge Tunçer de öğrencilere bölüm, bölümün çalışma alanları, lisans eğitimi süresince alacakları dersler ve ekip çalışmasında yer alacak diğer disiplinler hakkında bilgi verdi.
İlk derste Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kılıçhan Bayar ve Bölüm Öğretim Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Şevket Özdemir ve Dr. Öğretim Üyesi Eda İyigün Uzunöz de hazır bulundu.
Dil ve Konuşma Terapisi bölümü, dil ve konuşma terapisti kimliğini ve bilincini geliştirmiş, mesleki yeterlik, kuramsal bilgi, yetenek ve yetkinliklerini bütünleştirerek insani ve mesleki değerler doğrultusunda kanıta dayalı değerlendirme ve terapi uygulamaları yapan; etik ilkeler, sorumluluklar ve hakların farkında olarak iş birliği ve sürekli mesleki ve bireysel gelişime açık, disiplinler arası iş birliğini önemseyen dil ve konuşma terapistleri yetiştirmeyi amaçlıyor.

(İHA)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP