Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

İKİZKÖYLÜLER ADALET İÇİN MAHKEMEYE YÜRÜDÜ

Akbelen Ormanı’na yapılmak istenen

Akbelen Ormanı’na yapılmak istenen kömür madenine karşı direnen İkizköylüler, bugün yapılacak dava için nçbet alanından mahkemeye yürüdü.

Milas’a bağlı İkizköy’de YK Enerji’nin kömür madenine karşı Akbelen Ormanı’nı koruyan bölge halkının ve çevrecilerin mücadelesi sürerken; ‘ormanın maden işletmeciliğine tahsisi, maden işletme ruhsatı ile izninin iptali’ için açılan davaların duruşması da bugün saat 14.00’te Muğla İdare Mahkemesi’nde yapılacak.

Bölgede yaşayan yurttaşlar ve yaşam savunucularının Akbelen Ormanı’nda yeni nöbet alanından saat 08.00’de başlattıkları yürüyüş, Muğla İdare Mahkemesi’ne doğru devam etti.

Menteşe’de bulunan Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yapan İkizköylü Nejla Işık, “Bugün Muğla’da tek yürek olduk. Akbelen için Muğla için tek yürek olduk. Daha kalabalık olmayı dilerdim ama Muğla sahip çıkacak bu sese sessiz kalmayacak. Akbelen’den çıktık 3 defa durdurulduk. Muğla girişinde GBT yapıldı. Buraya girişte de Akyol Pazaryerinde buluşacağız dedik ama ne yazıkki 3 aracımıza izin verilmedi. Biz de ne yaptık. Biz adalet yürüyüşüne çıktık dedik ve tek yürek olduk. Şimdi idare mahkemesine yürüyeceğiz. Gözü, kulağı olan, vicdanı olan herkes bu davaya sessiz kalamaz. Bu adaletin sesidir. Bu ses sadece Akbelen’in sesi değildir. Muğla’nın sesidir, Türkiye’nin sesidir.” dedi.

Daha sonra Orman Bölge Müdürlüğü önünde “Akbelen için adalet” sloganları atan köylüler idare mahkemesine önüne geldi.