Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Hasan Karaçelik toprağa verildi

Kalp krizi sonucu hayatını

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Muğla’nın Ortaca ilçesinde Basının Kurucusu, eski Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik toprağa verildi.

2 dönem Ortaca Belediye Başkanlığı yapan, Hasan Karaçelik’in akşam saatlerinde kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hasan Başkan’ın, hastanede yeniden kalp krizi geçirdiği doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

ÇAYLI’DA TOPRAĞA VERİLDİ
Hasan Karaçelik için Çaylı’daki baba evinde cenaze namazı kılındı. Çok kalabalık olan cenaze namazı’na Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir’in yanı sıra, Muğla genelinden siyasetçiler ve vatandaşlar katıldı.
Burada kılınan namazın ardından Hasan Karaçelik, Çaylı Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ORTACA BASINININ KURUCUSUYDU
Hasan Karaçelik, 1955 yılında Ortaca’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Ortaca’da tamamladıktan liseyi Muğla Turgut Reis Lisesi’nde bitirdi.
1971 yılında Konya Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Makine bölümünü kazanan Karaçelik 1978’de mühendis olarak mezun oldu.
Karaçelik, 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den kontenjan adayı olarak seçildi. Bu dönemde Belediye Meclisi üyesi ve Başkan vekilliği hizmetlerinde bulundu.
Rahmetli öğretmen Koray Yalılı ile birlikte Ortaca’nın ilk süreli basılı yayın organı olan Ortaca Postası gazetesini çıkarttı. Bu gazeteyi daha sonra bölgesel Güneyege Gazetesi adıyla yayımladı.
Hasan Karaçelik 10 yıl Ortaca Belediye Başkanlığı yaptı. 2009 seçiminde CHP’den Ortaca Belediye Başkanlığı’nı farklı bir şekilde kazanan Hasan Karaçelik, 2014 yerel seçiminde tekrar seçildi. Karaçelik 2 çocuk babasıydı.