Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Gülağzı ve Doğan Mahallesi’ne sulama suyu müjdesi

Muğla’da tarımsal üretimi arttırma

Muğla’da tarımsal üretimi arttırma ve desteklemek için yapılan çalışmalar çerçevesinde planlanan Akarcadere 2 Göleti’nin sonuna gelindi.

Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan ve tamamlanması için sona gelinen sulama barajı ile bin 284 dekar alanda sulu tarımla buluşacak.
İlk aşamada Gülağzı bölgesinde bin 284 dekar alan sulanacak, yeni planlama çalışmaları ile sulanabilir sahalar artırılacak. Muğla’nın Ula ilçesinde bulunan “Akarcadere 2 Göleti” temelden 25 metre yüksekliğe ve 180 bin metreküp su depolama hacmine sahip. 1 – 1.5 km ilave hat ile Doğan Mahallesi topraklarının da su ile buluşturulması hedefleniyor. Mayıs 2024’te tamamlanacak olan proje ile çiftçilere su verilmeye başlanacak.


AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Akça ve AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Av. Mustafa Algan çalışmaları yerinde inceledi.
İlçe Başkanı Algan, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada üretimin önemine değinerek; “İlçemiz için kırsal mahallelerimizde yapılan zirai üretimin desteklenmesi öncelikle hedeflerimizdendir. İlçemizde sulu tarımın gelişme potansiyeli olarak belirlediğimiz Gülağzı ve Doğan Mahallesi’ndeki üreticilerimizi her konuda desteklemeye devam ediyoruz. Sınırlı su kaynaklarının bütün sektörlerde çevre ile uyumlu şekilde etkin kullanılması önemli. Çiftçilerimizin tasarruflu ve modern sulama sistemlerine geçmesini sağlamak için Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından teşviklerde veriliyor. Mayıs ayından itibaren mahallelerimizin sulama suyuna kavuşmasını bekliyoruz” dedi.