• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Gelecek Partisi kurucularından MBGCD’ye ziyaret
51 okunma

Gelecek Partisi kurucularından MBGCD’ye ziyaret

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
Gelecek Partisi kurucularından MBGCD’ye ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ahmet Davutoğlu liderliğinde 2019 sonunda kurulan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım ve Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Parti Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Burçak Başbuğ Erkan, beraberinde Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman ile birlikte Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Samimi bir havada geçen ziyarette, pandemi döneminde yerel basının sıkıntıları ve ülke gündemi masaya yatırıldı.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, partisinin Muğla yapılanmasında kısa sürede büyük yol aldıklarını söyledi.

İl ve ilçe teşkilatlarını oluşturmaya yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Kayaman, “Önemli yol kat ettik. Seydikemer, Bodrum, Milas, Kavaklıdere ve Dalaman’da ilçe başkanlıklarımızı kurduk. Önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacaklar.” dedi.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Parti Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Burçak Başbuğ Erkan da ülkenin sıkışık bir dönemden geçtiğine dikkati çekti.

Uzmanlık alanının acil durum yönetimi ve istatistik olduğunu anlatan Erkan, “Kızımın geleceği için siyasete girdim. Partimizin genel dokusunda herkes var. Özgür ve demokratik bir partiyiz.” ifadelerini kullandı.  

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım ise basın özgürlüğüne vurgu yaptı.

“Adalet neyse özgür basın da bizim için odur” diyen Yardım, basının sıkıntılı durumunun kendileri için en önemli önceliklerden birisi olduğunu dile getirdi.

Yardım, parti olarak tüm Türkiye’yi dolaştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Basın özgürlüğü alanında dünyada endeksler var. 180 ülke içinde Türkiye Zimbabbwe gibi görünüyor. Bu kabul edilecek bir şey değil. Bu konuda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Realist ve halkın içinde olan bir partiyiz. Basın meslek odasının kurulduğu bir Türkiye’de görüşmek üzere.”

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan da Gelecek Partisi yetkililerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Muğla basını hakkında partililere bilgiler aktaran Kaytan, Menteşe’de 6, il genelinde 28 resmi ilan alma hakkı olan günlük gazete bulunduğunu kaydetti.

Türkiye’de meslek odası olmayan nadir meslek gruplarından olduklarına dikkati çeken Kaytan, “ Meslek sorunlarımız çözümü ve haklarımızın kazanımı için gazetecilerin de bir odası olması gerekiyor. Bu konuyu sürekli olarak gündeme getiriyoruz, artık bu doğrultuda gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Haber: Osman Akça

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP