Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

“Geleceğe Yürüyoruz” yürüyüşüne katılan 4 kişinin ifadesi alındı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 3

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 3 Aralık’ta yapılan Adalet ve Demokrasi Yürüyüşü’ne katılan 4 kişi emniyet tarafından ifadeye çağrıldı.

Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla 3 Aralık’ta bir araya gelen vatandaşlar “Geleceğe Yürüyoruz” sloganıyla Adalet ve Demokrasi Yürüyüş’ü gerçekleştirdi.
Muğla’nın Menteşe ilçesi Akyol pazar yerinde toplanan kitle, sloganlar eşliğinde Muğla Adalet Sarayı’na yürüdüler. ‘’Hak, hukuk, adalet” , “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz ‘’ sloganlarının atıldığı yürüyüşte yargının bağımsızlığının önemine vurgu yapılmıştı.
Yürüyüşe katılanlardan Haluk Özsoy, Korcan Yılmaz, A. Kadir Suiçmez ve Mehmet Yapıcı, dün saat 14.30’da, “Türk milletini, Cumhuriyet’i, devletin kurum ve organlarını aşağılama, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlamaları nedeniyle ifadeleri alınmak üzere emniyete çağrıldılar.

İfade vermeye giden 4 kişi’ye destek olmak için yaklaşık 50 kişi emniyet önünde bir araya geldiler.
Emek ve Demokrasi Güçleri’nce konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“3 Aralık tarihinde emek, demokrasi ve adalet konusundaki taleplerimizi yüksek sesle Muğla sokaklarında haykırmıştık. Görünen o ki bir araya gelişimizden, Muğla sokaklarının emek, demokrasi ve adalet sesleriyle yankılanmasından birileri rahatsız olmuş. Ne de güzel olmuş! Elbette en iyi onlar biliyor, bir araya geldiğimizde insanca, eşit ve özgür bir hayatın yolunun açılacağını.
Şimdi anayasal hakkımızı kullandığımız için seçmece bir usulle 4 arkadaşımız Haluk Özsoy, Korcan Yılmaz, A. Kadir Suiçmez ve Mehmet Yapıcı ifadeye çağrıldı. Güya sindirileceğiz. Yıllardır ödediğimiz bedellerle meydana gelmiş aramızdaki bağın, ne kadar güçlü olduğunun farkında değiller. Birlikte yürüdük, yürümeye devam edeceğiz.”
Ayrıca, ifadeye çağrılanlara destek olmak için bir araya gelen kitlenin arasında, 27. Dönem CHP Muğla Milletvekilliği yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Burak Erbay, Menteşe Belediye Başkan Aday Adayları Umut Barış Baykara ve Nazlı Tepeli’de destek amaçlı yer aldılar.