Fuhuştan 18 milyon lira elde ettiler

Muğla’da, fuhuştan elde ettikleri 18 milyon lirayı, ortak oldukları iş yerleri aracılığıyla akladıkları iddiasıyla 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Muğla İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Suç Gelirleriyle Mücadele Büro Amirliği ekiplerince, Bodrum ilçesinde 13 Ağustos 2020’de düzenlenen fuhuş operasyonu kapsamında, fuhuştan elde edildiği değerlendirilen paraları akladıkları iddiasıyla Muğla’da 4, Bursa’da da 1 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınan İ.T, N.T, N.K ve F.K. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bursa’da gözaltına alınan N.A’nın ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.
Zanlıların, paraları aklamak için Bodrum’da bir araç kiralama şirketine, Denizli’de de bir pansiyona ortak oldukları tespit edildi.
Operasyon kapsamında zanlılara ait 2 adet lüks otomobil, İzmir’in Buca ilçesinde 2 adet arsa ve bir ev ile banka hesaplarındaki 600 bin liraya el konuldu.
Çetenin günlük kazancının yaklaşık 8 bin lira olduğu ve 2014-2020 yılları arasında yaklaşık 10 milyon lira kazanç elde ettiği tespit edildi.
Bodrum ilçesinde 13 Ağustosta düzenlenen ve 14 kişinin tutuklandığı fuhuş çetesinin bu güne kadar 100 yabancı uyruklu kadına zorla fuhuş yaptırdığı belirlendi.
Çetenin ayrıca, yabancı uyruklu kadınların uçak biletlerini ve ulaşımını yapması için 5 kişi çalıştırdığı ve bu kişilerin günlük kazancının 300 lira olduğu öğrenildi.

Haber : Cavit Akgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.