• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Fikret Uzunhasan hayata gözlerini yumdu
164 okunma

Fikret Uzunhasan hayata gözlerini yumdu

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:27
Fikret Uzunhasan hayata gözlerini yumdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başta Ula Göleti olmak üzere gerek meslek yaşamı gerekse milletvekilliği döneminde Muğla’ya ve Muğla insanına önemli hizmetler veren, Muğla siyasetinin sevilen simalarından  20. Ve 21. Dönem DSP Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Fikret Uzunhasan yarın toprağa verilecek

20. ve 21. Dönem DSP Muğla Milletvekili, Ula  Belediyesi CHP Meclis Üyesi, Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi  Fikret Uzunhasan geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti. Uzunhasan’ın cenazesi yarın Ula’da toprağa verilecek.

Gerek meslek yaşamı boyunca gerekse milletvekilliği döneminde başta Ula Göleti olmak üzere Muğla’ya ve Muğla insanına önemli hizmetler veren DSP 20.ve 21. Dönem Muğla Milletvekili, Ula Belediyesi CHP Meclis Üyesi Fikret Uzunhasan geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Muğla’da 20 ve 21’inci dönem milletvekilliği yapan Fikret Uzunhasan (75) geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. CHP’den belediye meclis üyesi olan Uzunhasının cenazesi yarın toprağa verilecek. Bir süredir tedavi altında olan Uzunhasan’ın vefatı ailesi tarafından sosyal medyadan duyuruldu. DSP’de politika yaptıktan sonra siyasi yaşamına CHP’de sürdüren Uzunhasan, CHP’den Ula Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Uzunhasan, Muğla kamuoyunda sevilen, siyasetin saygın isimlerinden birisiydi. Fikret Uzunhasan yarın düzenlenecek törenin ardından Ula’da toprağa verilecek.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla’mıza 2 dönem milletvekili olarak büyük hizmetler veren son olarak Muğla Büyükşehir Belediye meclisimizde birlikte çalıştığımız çok değerli Fikret Uzunhasan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Değerli yol arkadaşımıza Allah’tan rahmet tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş “20 – 21. Dönem Muğla Milletvekilimiz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, İnşaat Yüksek Mühendisi Fikret Uzunhasan’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Muğla’mıza önemli hizmetlerde bulunmuş, beyefendi kişiliği ile tanıdığımız Sayın Fikret Uzunhasan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dilerim”dedi.

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan;  “20 ve 21.Dönem Muğla Milletvekilimiz , CHP Ula ilçemiz Büyükşehir ve ilçe Belediye Meclis Üyemiz, parti büyüğümüz Fikret UZUNHASAN ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim , kendisine Allahtan rahmet , ailesine ve yakınlarına Başsağlığı diliyor , Büyük parti ailemizin başı sağ olsun” dedi.

FİKRET UZUNHASAN

1945 yılında Sürmene Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. İnşaat Yüksek Mühendisi, Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri 8. Bölge Müdürlüğü Statik Büro Mühendisliği yanında Serbest Mühendislik ve İnşaat Müteahhitliği yaptı. 20 ve 21. Dönem DSP Muğla Milletvekili seçildi. Uzunhasan, CHP Ula Belediye Meclis üyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapıyordu Uzunhasan, evli ve iki çocuk babasıydı.

HABER MERKEZİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP