DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 585175-0,46%
Muğla
11°

AÇIK

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
FERAH GÜMÜŞ’TEN KATI ATIK BEDELİ ZAMMINA TEPKİ
294 okunma

FERAH GÜMÜŞ’TEN KATI ATIK BEDELİ ZAMMINA TEPKİ

ABONE OL
Ekim 13, 2021 16:34
FERAH GÜMÜŞ’TEN KATI ATIK BEDELİ ZAMMINA TEPKİ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi Menteşe İlçe Başkanı Ferah Gümüş, dün yapılan Menteşe Belediye Meclisi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda 2022 yılı evsel katı atık bedeline yüzde 30 zammın meclisten geçmesi ile ilgili açıklama yaptı. Gümüş, “Diğer illerde uygulanmayan bu ücreti Muğla’da uygulatmaya devam edecek misiniz?” dedi.

Menteşe Belediye Meclisi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda 2022 yılı evsel katı atık bedeline yüzde 30 zam meclisten geçti.

Memleket partisi Menteşe İlçe Başkanı ve aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Ferah gümüş ise konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“27/10/2010 tarihinde yayınlanan ve sonrasında 8 defa değişiklik yapılan ‘atık su altyapı ve evsel katı atık bertaraf tesisleri tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelik ‘ kapsamında,  01.10.2021 tarihinde yapılan Menteşe Belediye meclisi toplantısında plan ve bütçe komisyonuna havale edilen ‘evsel katı atık ücret tarifesi’ , 05.10.2021 tarihinde yapılan ikinci oturumunda cumhuriyet halk partisi meclis üyelerinin kabul oyu ile meclisten geçmiştir. Türkiye’deki belediyelerin çoğunluğunda henüz faturalara yansıtılmayan ‘evsel katı atık ücreti’ , iki yıldır Muğla’da yaşayanlara ceza niteliğinde uygulanmaktadır. Yetmezmiş gibi, belediye hudutlarındaki konutların evsel katı atık ücretine %40’ın üzerinde kabul edilemez zam yapılmıştır. Memleket Partisi Menteşe ilçe başkanı ve meclis üyesi olarak ret oyu verdiğimin kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum. Kanunu çıkartan AK Parti’nin meclis üyelerine ve sayısal çoğunluğu ile meclisten geçiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin meclis üyelerine sesleniyorum. Diğer illerdeki belediyelerinizde halen uygulanmayan evsel katı atık ücretini büyükşehir meclisinden geçirmeyiniz. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı belediye meclis üyeleri olarak halkın lehine karar alınız ve oy birliği ile ret ediniz.

“BIRAKINIZ BİRBİRİNİZLE UĞRAŞMAYI”

Bu partilerin ilçe başkanları; bırakınız birbirinizle uğraşmayı, özrünüz kabahatinizden büyüktür. Derhal ilçe yönetiminizi ve meclis üyelerinizi toplayınız ve halkın lehine oy vermeleri gerektiğini hatırlatınız. Aksi halde Muğla’da yaşamayı, ticaret yapmayı cezalandırarak, yönetmeliği Muğla halkının menfaatine yorumlamak yerine, pandemi döneminde geçim sıkıntısı ve ekonomik darboğazdaki vatandaşlarımıza katı atık bedelini ödetmeyi tercih ederseniz, bu meclis üyelerini ve yöneticileri Muğla halkının değerlendirmesine bırakacağız. Şimdi siz düşünün, yasayı çıkartan AK parti üyeleri olarak hayır oyu kendi kendinize çelişmiyor mu? Diğer illerde uygulanmayan bu ücreti Muğla’da uygulatmaya devam edecek misiniz?  Ya da diğer belediyelerinizde uygulanmayan bu sorma ver parasını evet oyu vererek halkçı belediye olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?”

Haber :Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP