Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Gündem
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Fatih Altaylı’dan, Aydın Ayaydın Değerlendirmesi

Gazeteci Fatih Altaylı, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ı yorumladı. Siyasi hayatında bir çok partide yer alan Ayaydın için Altaylı dikkat çekici yorumlarda bulundu.

Gazeteci Fatih Altaylı, internet üzerinden yayın yapan bir programda yerel seçime dair soruları cevapladı.
Altaylı, soru üzerine AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın’ı değerlendirdi.

“İLGİNÇ BİR SİYASİ YOLCULUĞU OLDU”
“Buna gülüyorum” diye sözlerine başlayan Fatih Altaylı, şu cümlelere yer verdi;

“Niye gülüyorum. Ben Aydın Beyi çok eski tanırım. Aydın Bey eski dostumuz, arkadaşımızdır. Uzun zamandan beri tanışırız. İstanbul Üniversitesi’nde ki hocalığı döneminden tanışırız.
İlginç bir siyasi yolculuğu oldu. Önce Şekerbank Genel Müdürülüğü, sonra Emlakbank Genel Müdürü, YÖK Üyesi oldu. Sonra Rekabet Kurumu Üyesi oldu. Yani pek çok önemli görevlerde bulunduruldu.

Doğru Yol Partisi’nden Milletvekili adayı olmak için 1995’de YÖK’ten istifa etti ve seçilemedi.
1999’da bu kez Doğru Yol’un rakibi Anavatan Partisi’nden Milletvekili adayı oldu ve bu kez seçildi.
2011 yılında CHP’den Milletvekili adayı oldu, onda da seçildi. Son seçimlerde kızı AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçildi.
Şimdide kendisi Muğla’dan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuş.

“O AN KONJONKTÜR NEYİ GEREKTİRİYORSA ONDAN OLABİLİR”
Siyasi yelpazenin birbirine taban tabana zıt partilerden aday oldu. Bu İnsanlara şaşırtıcı gelebilir. Ancak Güneydoğu Anadolu siyaseti böyle bireydir. Yani Güneydoğu Anadolu’da siyasetin keskin çizgileri asla yok. Bir o partili oluyorsun, bir gün bu partili oluyorsun. O an konjonktür neyi gerektiriyorsa ondan olabilir.

“ÇÜNKÜ OYUNU GÜNEYDOĞULULARDAN ALDIĞI İNANCINDA”
Sonuçta Aydın Bey’de, Mardinli ve o Güneydoğu siyasetini devam ettiriyor. Batı illerinden aday bile olsa. Çünkü oyunu Güneydoğululardan aldığı inancında. O yüzden “Kardeşim bu nasıl bir tutarsızlıktır?” demeninde de bir manası yok. Çünkü alışkanlık zaten o. Bir tutarlılık zaten kimse beklemiyor. Aydın Bey tipik bir güneydoğu siyasetçisi. Ortam neyi gerektiriyorsa, konjonktür olarak kim güçlüyse yada kiminle olmak gerekiyorsa onu yapıyor.”

“MUĞLA’DAN KAZANIR MI?”
Aydın Ayaydın’ın Muğla’da ki adaylığını da yorumlayan Fatih Altaylı sözlerine şöyle devam etti;
“Muğla’dan kazanır mı? Bana zor geliyor. Ben daha çok onu Bodrum Belediye Başkan Adayı olmasını beklerdim. Çünkü uzun zamandır Bodrum’da ikamet ediyor hem orada baya bir emlak, gayrimenkul girişim yatırımları olduğunu duyuyorduk. Ama Muğla’da fena değil yani. Ama seçilebilir mi? Karşısında ki rakibe de bağlı. Kolay değil ama seçile de bilir.”