ERMAŞ MUĞLASPOR İLE YATAĞANSPOR ARASINDA SULAR DURULMUYOR

featured
service service

Bölgesele Amatör Lig 9. Grupta mücadele eden Yatağanspor ve Ermaş Muğlaspor futbol karşılaşmasında yaşanan olaylarla ilgili karşılıklı açıklamalar devam ediyor. Konuyla ilgili Yatağanspor’dan yapılan ve Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ünde sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, “Yatağansporumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine yakışanı yapmaya devam edecek olup, mesnetsiz iddialarla ilgili olarak gerekli yargı sürecini başlatacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Ermaş Muğlaspor ile Yatağanspor arasında durulmuyor. Bölgesele Amatör Lig (BAL) 9. Grupta mücadele eden ve 22 Mart Çarşamba günü Yatağan Kaya Köstepen Stadı’nda karşılaşan Yatağanspor ve Ermaş Muğlaspor arasında meydana gelen olaylarla ilgili ilk olarak Ermaş Muğlaspor tarafından açıklama yapılmıştı.
Konuya ilişkin Yağanaspor tarafından yapılan ve Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ünde kendisine ait sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Muğlaspor Kulübü sosyal medya hesapları üzerinden imzasız bir şekilde yapılan asılsız iddiaları barındıran açıklama, Muğlaspor arması arkasına saklanıp yalan ve yanlış bilgilerle hem camialarını hem de kendilerine zarar vermektedir.

Açıklamayı hazırlayanlar bilmelidirler ki; stadyumlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na aittir ve onların tasarrufundadır. Protokol tribününün neredeyse yüzde 70’i, büyük bir misafirperverlik örneği gösterilerek Muğlasporlulara ayrılmıştır ve kendileriyle maç boyunca centilmence takımlarımızı destekledik.

Muğlaspor yönetimi olduğunu iddia eden kişiler, yaptıkları açıklamada, Belediye Başkanımızın bu maç için 20 bin lira prim sözü verdiğini iddia etme gibi yalan beyanlarda bulunarak, spora ve sporcuya desteğini esirgemeyen Belediye Başkamıza büyük bir haksızlıkta bulunmuştur.”

YATAĞASPOR YARGIYA GİDİYOR

Konunun yargıya taşınacağının belirtildiği açıklamanın devamı ise şu şekilde oldu;

“Tüm Muğlaspor Camiasını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” anlayışına davet ediyor, altına imza atma cesareti göstermeden yapılan açıklamayı paylaşan Muğlaspor’u esefle kınıyoruz.

Asıl mağdur olan, nizami golü hiçbir nedeni olmadan iptal edilen Yatağanspor olmasına rağmen, her zaman centilmenlikle anıldık. Yatağansporumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine yakışanı yapmaya devam edecek olup, mesnetsiz iddialarla ilgili olarak gerekli yargı sürecini başlatacaktır. Bu olayları, spor kamuoyunun takdirine sunar, saygılarımızı iletiriz.”

ERMAŞ MUĞLASPOR İLE YATAĞANSPOR ARASINDA SULAR DURULMUYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!