Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Erdal Beşikçioğlu: “Bence müthiş bir rüzgar esecek”

CHP’nin Ankara Etimesgut Belediye

CHP’nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan Adayı oyuncu Erdal Beşikçioğlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, CHP’nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Beşikçioğlu, Mansur Yavaş’ın kendisini veto ettiği iddiaları hakkında da konuştu.

“KUŞAKLARIN SİSTEMLİ OLARAK YOK EDİLMESİNE ÇOK SIKILDIM ARTIK”

Düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Beşikçioğlu şunları söyledi;
“Yazdığımız bu senaryoyu gelecekte seyrettiğimizde umarım büyük bir keyif alırız. Beklentiler doğrultusunda bu işleyişi bilen çok genç arkadaşımız, büyüklerimiz var. Bu yolda beni yalnız bırakacaklarını düşünmüyorum. Umarım hep birlikte göğüsleriz ve Etimesgut’ta keyifli bir 5 yıl geçiririz. Anne ve babadan bahsediyorum, ideolojik bir kitleden bahsetmiyorum ben. Sosyal ortamın içinde evlere hapsetmeden yaşatmak arzusundayım. Genç nüfusun dinamizmini örgütle güzel kavrayıp sanırım Mansur Başkan’ın da sosyal belediyecilik derslerini yerinde etüt ederek bir bütün oluşturur. Ben çok sıkıldım artık kuşakların sistemli olarak yok edilmesine.”

MANSUR YAVAŞ’IN KENDİSİNİ VETO ETTİĞİ İDDİALARI

“Benim asıl derdim, yakalanması gereken genç bir kuşak var. Ankara, Cumhuriyet’in başkenti olarak tekrar parlamaya devam eder diye düşünüyorum” diyen Beşikçioğlu, Mansur Yavaş’ın kendisini veto ettiği iddiaları hakkında şunları söyledi:

“Mansur Bey’le biz hep görüştük. Dizi filmlerimiz olduğunda ne yapacağımızı kendilerine anlattık. Sanat etkinliklerinin nasıl olması gerektiğini hep etüt ettik. Pandemide Ankara için yaptıkları asla unutulamaz. Mansur Başkan benim için bambaşka bir yerde. O yüzden değerli bir isim. Onun için de aynı şekilde düşünüldüğümü düşünüyorum. Televizyonda seyrettiklerimi yaşamadım, ‘vay be siyaset neymiş’ dedim. O zaman siyasetle karşılaştım. İkimiz de Ankaralıyız.”

“EĞER BEN DİZİYİ ÇEKMEYECEĞİM DERSEM OY VERMEZLER”

Erdal Beşikçioğlu, seçilmesi durumunda sanatına devam edip etmeyeceğine yönelik soruya, “Eğer ben diziyi çekmeyeceğim dersem oy vermezler. İlk şartım oydu. Benim halkımızla iletişim kurma biçimim hazırladığımız repertuarlarda gizli. Dedim ki sahneyi bırakmam doğru olmaz ama 650 bin kişinin belediye başkanıyım, 80 milyonun sanatçısıyım. Örgüt bana bu konuda tam desteği verdi açıkçası. Ben hobi olarak sanatımı yapmaya devam edeceğimi düşünüyorum. Umarım siyasete sanatın estetiğini de estirebilirsek güzel olur” yanıtını verdi.