• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
En güzel ‘BABALAR GÜNÜ’ hediyesi
67 okunma

En güzel ‘BABALAR GÜNÜ’ hediyesi

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:30
En güzel ‘BABALAR GÜNÜ’ hediyesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da, ilkokula başlayan kızını servis aracının evden rahatça alabilmesi için kendi imkanlarıyla eve kadar 4 kilometrelik yol açtıran Ramazan Korkut’un, bugün karne alan kızı Gamze, okuma belgesiyle ödüllendirildi.

Baba Ramazan Korkut, kızıyla gurur duyduğunu belirterek, “Benim için en büyük babalar günü hediyesi buydu.” dedi.

Gamze ise derslerinin çok güzel olduğunu ifade ederek, “Artık okuyabiliyorum.” diye konuştu.

Muğla’da, babası Ramazan Korkut’un, okula gidebilmesi için kendi imkanlarıyla eve kadar 4 kilometrelik yol açtırdığı kızı Gamze bugün karne aldı.

Menteşe ilçesinde Şehbal Baydur İlkokulu ve Ortaokulu’nda 2019-2020 eğitim yılı sonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında temsili karne töreni düzenlendi.  

Sosyal mesafe kuralına uyulan ve herkesin maske taktığı törende, her sınıftan bir öğrenciye karne ve başarı belgeleri öğretmenleri tarafından verildi.

Törende, okula gidebilmesi için babası Ramazan Korkut’un kendi imkanlarıyla 4 kilometre yol açtığı 1-A sınıfı öğrencisi Gamze Korkut da karne ve okuma belgesini sınıf öğretmeni Nükhet Güler’in elinden aldı.

TEMSİLİ TÖREN

Okul Müdürü İlker Koçar, törende yaptığı konuşmada, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle temsili karne töreni düzenlediklerini söyledi.

Her sınıftan bir öğrenciye temsili karne vereceklerini belirten Koçar, “Tatil boyunca EBA’dan ve öğretmenlerinizin verdiği derslerden uzak kalmayın. Bol bol kitap okuyun. İyi tatiller.” dedi. 

“KIZIMLA GURUR DUYUYORUM”

Baba Ramazan Korkut, yaptığı açıklamada, kızının eğitim hayatına başladığı dönemde biraz zorluk yaşadıklarını ancak daha sonra bu zorlukların aşıldığını anlattı.

Kızının karne törenine gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Korkut, “Dersleri çok güzel. Okuma ve başarı belgesini aldı. Benim için en büyük babalar günü hediyesi buydu. Kızımla gurur duyuyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Öğretmen olmak istiyor. İnşallah başarılı bir öğretmen olur.” diye konuştu.

Gamze Korkut da artık okuma yazma bildiğini belirterek, derslerinin hepsinin çok güzel olduğunu, tatilde de ders çalışacağını söyledi.

KIZI İÇİN YOL YAPTIRMIŞTI

Menteşe ilçesi Yemişendere Mahallesi’nde hayvancılıkla geçimini sağlayan 48 yaşındaki Ramazan Korkut, 6 yaşındaki kızı Gamze’yi, 1. sınıfa taşımalı eğitimle kaydettirmiş ancak evden mahalleye ulaşan stabilize yolun dar ve bakımsız olması nedeniyle okul servisinin eve ulaşması için kendi imkanlarıyla 4 kilometrelik yol açtırmıştı.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP