Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Elon Musk tahtını kaptırdı! Bakın artık dünyanın en zengini kim?

Forbes dergisi, 2024 yılı

Forbes dergisi, 2024 yılı dünyanın en zenginleri listesini açıkladı. Buna göre, LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) Grup Başkanı Bernard Arnault, 205,8 milyar dolarlık servetiyle Elon Musk’ı tahtından ederek ilk sıraya yerleşti.

Geçen yıl dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, bu yıl serveti 204,2 milyar dolara geriledi ve ikinci sıraya düştü. Musk’ın servetindeki düşüş, Tesla hisselerinin değer kaybetmesinden kaynaklandı.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 179,9 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer aldı. Onu Oracle şirketinin kurucularından Larry Ellison (142,6 milyar dolar) ve Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg (138,8 milyar dolar) takip etti.

Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates de ilk 10’da yer aldı. Buffett’ın serveti 125,9 milyar dolar, Gates’in serveti ise 122,8 milyar dolar.

Arnault’nun servetindeki artışta, LVMH grup hisselerinin değer kazanmasının yanı sıra, Fransız moda devi Christian Dior’un satın alınmasının da etkili olduğu belirtiliyor.