Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Ekim ayında tatilcilerin tercihi Ölüdeniz oldu

Türkiye’nin büyük bir bölümünde

Türkiye’nin büyük bir bölümünde serin ve yağışlı hava etkili olmaya başlarken, Fethiye Ölüdeniz’de yaz bitmiyor. Farklı ülkelerden Ölüdeniz’e gelen turistler, güneşlenip tatilin tadını çıkarıyor. Özellikle yamaç paraşütü tutkunlarının akın ettiği Ölüdeniz Babadağ’dan uçan turistler, adrenalin depoluyor.

Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağışlı ve serin hava etkili olurken, Fethiye Ölüdeniz’de turistler Ekim ayında tatilin tadını çıkarıyor. Daha çok Rusya ve Ukrayna’dan gelen turistler Ölüdeniz plajlarında Ekim güneşinde bronzlaşıyor. Gün boyu güneş ve denizin keyfini çıkaran tatilciler su sporlarının yanı sıra adrenalin sporu olan yamaç paraşütünü tercih ederek, Ölüdeniz’i gökyüzünden izleme fırsatı buluyor.

The Times Gazetesi’nin önerisi de Fethiye
Dünyanın en eski gazetelerinden biri olan The Times Gazetesi, Ekim ayında en iyi 10 tatil yeri arasında ikinci sırada Fethiye’yi göstermişti. Bu durumun İngiliz turistin yanı sıra dünyanın birçok bölgesinden daha çok turistin Ölüdeniz’i tercih etmesi bekleniyor.
Öte yandan, Ölüdeniz’de hava sıcaklığı 28-29 derece olarak ölçülürken; deniz suyu sıcaklığının ise 25-26 derece olduğu öğrenildi.