Ek zam talepli mektup eylemi

Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliği üyeleri, memura ek zam taleplerini içeren mektupları, PTT’den Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderdi.

Memur zamlarının açıklanmasının ardından ülkedeki yaşam şartlarıyla zamların örtüşmediği gerekçesi ile Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliği üyeleri, Menteşe’de mektuplu eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştı. Kamu-Sen Muğla İl Temsilcisi Mürsel Özata yaptığı açıklamada, “Bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını çerçevesinde devletimiz, salgın sürecinin olumsuz ekonomik etkilerini azaltmak için değişik sektörlere yönelik ekonomik destek ve tedbirleri hayata geçirmiştir. Ülkemizde desteğe en çok ihtiyaç duyan kesimlerden birisi de maaşları enflasyonun bile altında kalan kamu görevlileri ve emeklilerdir. Asgari ücrete yüzde 21 zam yapılırken memura yüzde 4 zam yapılması anlaşılabilir değildir. Böyle giderse 3- 5 yıl sonra memur maaşı asgari ücretin altında kalacaktır” dedi.

Enflasyon farkının zam olmadığını belirten Özata, “Enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında eriyen maaşlarını telafi etmek ve alım gücünü yükseltmek amacıyla memur ve emeklilere de bir destek paketi açıklanması ve kamu görevlilerine ek zam verilmesini istiyoruz. Enflasyon farkı zam değildir, enflasyon sepeti güncel değildir, TÜİK rakamları gerçekçi değildir” diye konuştu.

Açıklamanın ardından zam taleplerini beyan eden mektuplar Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na posta yolu ile gönderildi.

Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.