EĞLENCE MEKANI SAHİPLERİ VALİLİĞE DİLEKÇE VERDİ “MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Muğla’da, ‘bar’ ve ‘birahane’ ruhsatlı işyerleri, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren farklı ruhsatlı işyerlerinin 1 Haziran’da açılmasına rağmen, kendilerinin 4 aydır kapalı olduklarını belirterek, faaliyetlerine devam etmek için Muğla Valiliği’ne dilekçe verdi.

İçişleri Bakanlığı’nca, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında 16 Mart’ta faaliyetleri geçici süre durdurulan Menteşe ilçesinde eğlence sektöründe faaliyet gösteren ‘bar’ ve ‘birahane’ ruhsatlı 4 işletme sahibi, normalleşme sürecinde yeniden faaliyet göstermek için Muğla Valiliği’ne dilekçe ile başvuru yaptı.

Her işletme sahibinin şahsi olarak verdiği dilekçelerin İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderileceği ve yapılan değerlendirmenin ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda gündeme alınacağı öğrenildi.

“HAKSIZLIĞA UĞRADIK”

İşletme sahiplerinin, dilekçelerinde kendileriyle aynı faaliyeti gösteren işyerlerinin açık olduğuna dikkati çekilerek, haksızlığa uğradıkları vurgulandı.

Dilekçede ayrıca, kapalı işletmelerin ne zaman açılacağıyla ilgili hiçbir bilgi olmamasının kendilerini hem maddi hem de manevi olarak mağdur ettiği belirtilerek, sosyal mesafe, hijyen kuralları ile genelge gereği açıklanan diğer her türlü kurala uymak koşulu ile açılması için izin verilerek yaşanılan mağduriyetimin giderilmesi istendi.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini 16 Mart Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren geçici süreyle durdurmuş, Mayıs sonunda alınan kararlarla 1 Haziran itibarıyla restoran, kafe gibi işletmeler açılmış fakat bar, birahane ve gece kulüpleri kapsam dışında tutulmuştu.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: