• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
EĞLENCE MEKANI SAHİPLERİ VALİLİĞE DİLEKÇE VERDİ “MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”
320 okunma

EĞLENCE MEKANI SAHİPLERİ VALİLİĞE DİLEKÇE VERDİ “MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:29
EĞLENCE MEKANI SAHİPLERİ VALİLİĞE DİLEKÇE VERDİ “MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da, ‘bar’ ve ‘birahane’ ruhsatlı işyerleri, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren farklı ruhsatlı işyerlerinin 1 Haziran’da açılmasına rağmen, kendilerinin 4 aydır kapalı olduklarını belirterek, faaliyetlerine devam etmek için Muğla Valiliği’ne dilekçe verdi.

İçişleri Bakanlığı’nca, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında 16 Mart’ta faaliyetleri geçici süre durdurulan Menteşe ilçesinde eğlence sektöründe faaliyet gösteren ‘bar’ ve ‘birahane’ ruhsatlı 4 işletme sahibi, normalleşme sürecinde yeniden faaliyet göstermek için Muğla Valiliği’ne dilekçe ile başvuru yaptı.

Her işletme sahibinin şahsi olarak verdiği dilekçelerin İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderileceği ve yapılan değerlendirmenin ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda gündeme alınacağı öğrenildi.

“HAKSIZLIĞA UĞRADIK”

İşletme sahiplerinin, dilekçelerinde kendileriyle aynı faaliyeti gösteren işyerlerinin açık olduğuna dikkati çekilerek, haksızlığa uğradıkları vurgulandı.

Dilekçede ayrıca, kapalı işletmelerin ne zaman açılacağıyla ilgili hiçbir bilgi olmamasının kendilerini hem maddi hem de manevi olarak mağdur ettiği belirtilerek, sosyal mesafe, hijyen kuralları ile genelge gereği açıklanan diğer her türlü kurala uymak koşulu ile açılması için izin verilerek yaşanılan mağduriyetimin giderilmesi istendi.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini 16 Mart Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren geçici süreyle durdurmuş, Mayıs sonunda alınan kararlarla 1 Haziran itibarıyla restoran, kafe gibi işletmeler açılmış fakat bar, birahane ve gece kulüpleri kapsam dışında tutulmuştu.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP