• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
EĞLENCE MEKANI SAHİBİ İSYAN ETTİ “100 GÜNDÜR EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMİYORUZ”
97 okunma

EĞLENCE MEKANI SAHİBİ İSYAN ETTİ “100 GÜNDÜR EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMİYORUZ”

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:30
EĞLENCE MEKANI SAHİBİ İSYAN ETTİ “100 GÜNDÜR EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMİYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da bir bar işletmecisi, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren farklı ruhsatlı işyerlerinin 1 Haziran’da açılmasına rağmen, ‘bar’ ruhsatlı işletmelerin 100 gündür kapalı olmasını protesto etti.

Sosyal medya hesabından 10 kilometre yürüyeceğini duyuran işletme sahibi, sağlık problemlerini gerekçe göstererek yürüyüşü iptal etti ve kendi işletmesinde basın açıklaması yaptı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde bar işleten Ahmet Karakuş, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren farklı ruhsatlı işyerlerinin 1 Haziran’da açılmasına rağmen, ‘bar’ ruhsatlı işletmelerin 100 gündür kapalı olmasını protesto etti.

İşletmesinde basın açıklaması yapan Karakuş, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde kapatılan bar ve birahane ruhsatlı eğlence mekanı sahipleri, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren fakat farklı ruhsata sahip işyerlerinin 3 hafta önce açılmasına rağmen ‘bar’ ruhsatlı işletmelerin hala kapalı olmasına isyan etti.

“3 MİLYONDAN FAZLA İNSANIN SESİNİ DUYURMAK İSTİYORUM”

Karakuş, Türkiye’de milyonlarca insanın 100 gündür mekanları kapalı olduğu için evlerine ekmek götüremediklerini söyledi.

İnsanların hiçbir gelirlerinin olmadığını, ailelerini geçindiremediklerini belirten Karakuş, “Milyonlarca insan zor durumda. Amacım burada hiçbir kişi, kurum, kuruluş ve mevkie zarar vermek değil. Sadece 3 milyondan fazla insanın sesini duyurmak istiyorum. İstediğim, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak şuanda kapalı olan işletmelerin faaliyetlerine devam etmesidir.” dedi.   

YÜRÜYÜŞ İPTAL OLDU

Kapalı eğlence mekanları arasında yer alan ve ‘bar’ ruhsatlı işyeri sahibi Karakuş, bir gün önce #garaçaput HashTag’i ile sosyal medya hesabından işyeri kapısına siyah bez bağlayacağını ve işyerinden Ula ilçesi Akyaka mahallesine yürüyeceğini açıklamıştı.

Geçirdiği kaza nedeniyle belinde 9, yüzünde ise 50’den fazla vida bulunan Karakuş, sağlık sebepleri nedeniyle bu yürüyüşünü iptal ettiğini dile getirdi.

Basın açıklamasına diğer işletme sahipleri ve bazı vatandaşlar da destek verdi.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini 16 Mart Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren geçici süreyle durdurmuş, Mayıs sonunda alınan kararlarla 1 Haziran itibarıyla restoran, kafe gibi işletmeler açılmış fakat bar, birahane ve gece kulüpleri kapsam dışında tutulmuştu.

 Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP