“EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

featured

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan otopark soruna ilişkin açıklama yaptı. Otopark sorununun çözüleceğini söyleyen Mete, “1000’e yakın araç için yeni bir otopark alanı açılıyor. Bununla ilgili çalışma çoktan başladı” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete Menteşe ilçesinde birtakım ziyaretlerde bulundu. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan otopark soruna ilişkin açıklamalarda bulunan Mete, şunları söyledi:

“Devasa bir yatırımla ilimize kazandırılan hastanemiz başarılı çalışmaları ile göz dolduruyor. Burada bir çok vatandaşımız artık başka illere gitmeden tedavisini olabiliyor. Burada en çok karşılaştığımız problem olan otopark sorunu da yeni kazandıracağımız otopark alanı ile artık son bulacak. 1000’e yakın araç için yeni bir otopark alanı açılıyor. Bununla ilgili çalışma çoktan başladı. En kısa zamanda da tamamlanacak.”

“HASTANEMİZ HER GEÇEN GÜN YENİLENİYOR”

Milletvekili Mete hastaneye yeni Nükleer tıp merkezine ve kanser tanı, tedavi ve değerlendirmede takibinde kullanılacak cihazlara ilişkin de şunları söyledi

“Nükleer tıp merkezimizde kanser tanı, tedavi değerlendirme ve takibinde kullanılan 1 adet PET/BT cihazı olacaktır. İki adet SPECT Gama kamera, kalp damar hastalıkları, genitoüriner sistem hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları ve pediatrik hastalıkları değerlendirmede kullanılacaktır. Radyonüklid tedavi odaları ile tiroid kanserli hastaların I-131 ile tedavisi yapılacaktır. Ayrıca çeşitli radyonüklidler ile bazı kanserlerin (prostat kanseri, nöroendokrim tümörler vs) tedavisi yapılacaktır. Tiroid polikliniğinde tiroid kanserli hastaların takibi yapılacaktır. Poliklinikte bulunan USG cihazı ile tiroid kanserlerinin pre-op ve post- op değerlendirmeleri yapılacak, ayrıca paratiroid adenomlarının cerrahi öncesi lokalizasyonu yapılabilecektir. Kazandırılan bu hizmetlerle artık vatandaşımızın başka illere veya hastanelere gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmış oluyoruz. Bakanlığımıza, ilgili kurumlarımıza, yetkili arkadaşlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza bu vesile ile teşekkür ediyor ilimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

“EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Eylül 2023, 14:20

    İnşallah en kısa zamanda yeni otopark alanı açılır.Hastalarımızı polikliniklere götürmekte çok zorlanıyoruz.😤

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!