Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Eğitim-Sen 29 yaşında

Eğitim Sen Muğla Şubesi

Eğitim Sen Muğla Şubesi adına Şube Başkanı Nilüfer Enginsu, sendikanın 29. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Eğitim Sen Muğla Şubesi Kuruluş Yıldönümü ile ilgili Şube Başkanı Nilüfer Enginsu bir açıklama yaptı.
Enginsu açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Eğitim ve bilim emekçilerinin insanca yaşam ve demokratik Türkiye mücadelesi 1908’e kadar uzanan 116 yıllık tarihe dayanır. Eğitim ve bilim emekçilerinin Encümen-i Muallimin ’den başlayan 116 yıllık uzun yürüyüşünde oluşturduğu gelenek, 29 yıldır Eğitim Sen ile devam etmektedir. Eğitim Sen’in mücadele tarihi içinde isimler ve yüzler değişse de, savunulan ilke ve değerler hiçbir zaman değişmemiştir. 29 yıldır okullarda, üniversitelerde, tek tek iş yerlerinde, alanlarda, meydanlarda, yaşamın her alanında dostluğu, dayanışmayı ve umudu büyütmeye devam ediyoruz. Çocuklarımıza ve öğrencilerimize verdiğimiz onurlu bir gelecek bırakma sözümüzün sorumluluğunu her zaman hissediyoruz.
Eğitim Sen, 29 yıl boyunca sadece sendikal hak mücadelesi vermekle kalmamış emek, demokrasi ve barış mücadelesini bir bütün olarak görüp her türlü antidemokratik uygulamanın, baskının ve ayrımcılığın karşısında yer almıştır. Bizler gün geldi sürüldük, gün geldi ihraç edildik, gün geldi inandığımız ilkeler uğrunda canımızdan olduk ama Eğitim Senle her zaman karanlığa karşı aydınlığın, eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı kadınların, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olduk, olmaya da devam edeceğiz.
Eğitim Sen, düşünce ve örgütlenme özgürlüğünün sağlandığı, farklı kimlik ve kültürlerin kendilerini özgürce ifade edebildiği; kamusal alanda kendisini temsil edebildiği, gerçek anlamda laik ve demokratik bir Türkiye yaratılması mücadelesinin adresidir. Eğitim Sen, emeğin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasına, eğitim başta olmak üzere tüm kamusal hizmetlerin ticarileştirilmesine, özelleştirmelere, muhafazakârlaştırmaya, esnek ve angarya çalışma uygulamalarına, çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmesine, işsizliğin ve yoksulluğun artmasına karşı, herkes için eşit, parasız, bilimsel, laik ve kamusal eğitim mücadelesinin en güçlü adresidir. Bu gücü her bir üyesinin yürütme kurulu üyesi gibi mücadele etme azminden almaktadır.
Sendikal hakların, demokrasinin, emeğin ve eşit haklar mücadelesinin sesi olan Eğitim Sen, geçmişten bugüne taşıdığı değerlerle, eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü olmayı sürdürecektir. Yaşasın Eğitim ve Bilim emekçilerinin örgütlü mücadelesi! Yaşasın Eğitim Sen!”