DOLAR 8,85261.02%
EURO 10,38740.67%
ALTIN 499,081,69
BITCOIN 369687-4,12%
Muğla
20°

PARÇALI AZ BULUTLU

19:06

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
ECZACILAR DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
110 okunma

ECZACILAR DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

ABONE OL
Ağustos 19, 2021 14:07
ECZACILAR DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk eczacılar birliği 32. Bölge Muğla eczacılar odası Muğla’da çıkan orman yangınlarında söndürme çalışmalarına verdikleri destek sonrası dayanışma yemeği düzenledi.

Türk Eczacılar Birliği 32. Bölge Muğla Eczacılar Odası tarafından Menteşe İlçesi’nde bir restoranda dayanışma yemeği düzenlendi. Muğla’nın ilçelerinde çıkan orman yangınlarında eczacılar olarak söndürme çalışmalarına verilen desteğin konuşulduğu yemeğe; Muğla Valisi Orhan Tavlı, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Türk Eczacılar Birliği Genel Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mehmet Sait Yücel, İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin ve Muğla ilinde görev yapan eczacıların katıldı.

Dayanışma yemeğinde konuşan Muğla Valisi Orhan Tavlı konuşmasında şunları söyledi: “Muğla’da göreve başladığım da Muğlalı eczacılarımız, şube başkanlarımız yönetim kurulu üyeleri cansiperane bir şekilde sağlıkçılarımızı, vatandaşlarımızı pandemi ile mücadele de desteklemekte. Bu vesile ile kendilerine teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bu süreçte sağlık teşkilatımız ciddi bir mücadele verdi. Bu mücadelenin arkasında ki güçte Türk Eczacılar Birliği, Muğlalı eczacılar olarak sizlersiniz. Tüm kurum ve kuruluşlarınızla Muğlalı vatandaşlarımızın yanında oldunuz. Teşekkür ediyorum. Ben şunu gördüm; devletimizde güçlü, özel sektörümüz de güçlü. Ancak siz saygıdeğer eczacılarımızın zenginliği yanında gönlünün zenginliğine de yakinen tanık olduk.”

Türk Eczacılar Birliği Genel Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ise “Yaklaşık 13 ilde orman yangınları ortaya çıktı. Antalya ve Muğla yangınlardan son derece etkilenen iki ilimiz oldu. Yangın başladığı andan itibaren eczacı odalarımız hemen harekete geçtiler. Ben bu anlamlı mücadeleyi gösteren Muğla eczacı odamıza yöneticilerimize ve eczacı meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz eczacıların en temel görevi yaşatmak. Biz yüz güldüren bir mesleğin sahipleriyiz. Türkiye’nin doğasının bu kadar kötü bir hale gelmesi insanın içini sızlatıyor. Öğrenciler, eczacılar, kooperatifler, depolar bizi arıyor, ‘biz buraya katkı koymak istiyoruz’ diye. Bizde valilikten iznimizi aldık. Bu dayanışma ile ortaya çıkaracağımız bu değeri buralarda kullanacağız. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mehmet Sait Yücel de konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde yaşadığımız sıkıntılara gerek devlet gerek toplum ile ciddi bir dayanışma öğreği göstererek karşı durduk. Eczacı meslektaşlarımız da bu konuda ciddi bir dayanışma gösterdiler. Tabi bu arada bizler bulunduğumuz bölgelerden eczacı odası başkanlarımızın taleplerini karşıladık. Hatta belli bir yerden sonra oda başkanlarımız dedi ki, ‘burada yeteri kadar ilaç ve diğer ürünler geldi. Bundan sonra biz ileriki aşamada oluşabilecek olan diğer bölgelerin kurulması, bölgelerde yapılacaklarla ilgili kısımları yapalım’ dedi. Bu arada biz Türk Eczacılar Birliği ve Tüm Eczacı Kooperatifleri olarak dün Antalya’daydık bugün bu bölgedeyiz. Önümüzde ki hafta da Kastamonu bölgesine gideceğiz. Antalya ve Muğla’da verdiğimiz desteği Kastamonu’da da vermeye çalışıyoruz. Ben önümüzdeki sürecinde bir dayanışma süreci olacağını inanıyorum.”

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’de Muğla Eczacı Odası’na teşekkürlerini ileterek şöyle konuştu “Biz göreve geldiğimiz ilk günden beri eczacı odası ile koordineli olarak müşterek, sadece sorunlarımız da değil, iyi günlerimiz de ve yapılacak işlerimizde koordineli ve kapısı çalabileceğimiz insanlar olarak eczacılar odasına içimiz rahat gidebildik. Yaklaşık bir buçuk yıldan beri yaşadığımız pandemi süresince bizim ihtiyacımız olan, yardım gerektiren her konuda eczacı odası bize yardımcı oldu. Muğla’nın değişik yerlerinde çıkan orman yangınlarında, biz sadece ilaç ya da eczanelerden sağlanabilen malzemeler dışında da ihtiyacımız olabilecek şeyleri eczacı odası başkanından istedik. Tepe lambası, powerbank istedik geldi.”

Dayanışma yemeğine ev sahipliği yapan Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, “Yangının çıktığı ilk dakikadan itibaren özellikle İl Sağlık Müdürlüğü’müzün koordinasyonu ile ilk dakikadan itibaren sürekli olarak sahada sizlerle beraberdik. İlk andan itibaren özellikle Marmaris’te, sonrasında Milas’ta, Ören’de, Kavaklıdere’de Köyceğiz’de her yerde benim meslektaşlarım sizler vardınız. Sahada zorluklar yaşadık ama o zorlukları genel başkanımın bir lafımızı ikiletmemesiyle anında ne talep ettiysek anında sahaya ulaştırdık. Bu konuda genel başkanıma merkez heyetine ve saymanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Sosyal medya da çok fazla bilgi kirliliği vardı bir şeyler eksik diye. Arkadaşlar hiçbir şeyimiz eksik değildi. Bırakın sadece sağlık malzemelerini tepe lambası, maske yanmaz ayakkabı ne istediysek gönderdiler. Biz sahada sadece eczacı arkadaşlarım değil, Teknisyen arkadaşlarım, UMKE’deki, Sağlık Müdürlüğü’ndeki, 112’deki arkadaşlarım özverili bir şekilde elinden gelen her şeyi yaptı. Yaşamış olduğumuz bu kötü günlerde gerçekten bir güzellik varsa sağlık alanında hiçbir zorluk yaşamadan onlara hizmet verebilmenin huzurunu sizlerle birlikte yaşadık” ifadelerini kullandı.

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP