Doktor ve Avukatından Açıklama

featured

Muğla’da geçtiğimiz günlerde muayene sırasında cinsel istismara uğradığını öne süren E. Ç.’nin (17) anlattıklarının ardından doktor U. S. şüpheli sıfatıyla tutuklanmıştı. Doktor U. S. ile aynı hastanede görev yapan başka bir doktor ise E.Ç.’nin kendisine yaptığı teklifi savcılık ifadesinde açıkladı. U. S.’nin avukatlarının mahkemeye yaptığı itirazın ardından ise tahliye kararı çıktı. Olay sonrası Doktor ve avukatından açıklama geldi.

Muğla Menteşe’de muayene ettiği E.Ç. (17) adlı kıza cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen ve açığa tutuklanan doktor U. S., serbest bırakıldı. Doktor U.S. tahliye edilmesinin ardından hem kendisi hem de avukatı Salih Tozlu açıklama yaptı. Tozlu, E.Ç.‘nin doktor U.S. hakkında iftira suçundan Muğla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

“ALNIM AK, VİCDANIMIN TERTEMİZ”

Doktor U.S., yaptığı açıklamada bu güne kadar mesleğini, meslek etiği ve insani vicdanıyla, hakkıyla yerine getirdiğini belirterek şunları kaydetti;
“Hasta ve hasta yakınlarından hep güzel geri dönüşler aldım. Meslek hayatımda görevimle ilgili hiç bir uyarı ve ceza almadım. Aksine teşekkür ve onur duyacağım tebrikler aldım.
Hakkımdaki bu iftira süreci hem beni hem ailemi hem de çalışma arkadaşlarımı yerle bir etti. En başta eşim, ailem ve çevremdeki herkes perişan oldu. Hem gazete başlıkları hem de hakkımdaki iftiralar korkunç boyutlarda ailemi yıprattı.
Alnım ak, vicdanımın tertemiz olması haricinde bu güzel insanların benim yanımda olmasıyla iftiralara karşı dimdik ayakta durabildim. Sürecin devam ettiği bu süreçte ailemle ve çevremdeki her güzel insanla dimdik ayaktayız.
Fakat bu iftiralardan ve dedikodulardan dolayı ailemin döktüğü her bir gözyaşı damlası için sürecin sonuna kadar avukatım Salih Tozlu ile takipçisiyiz. İftiracılardan da hukuki olarak davamızı başlattık. Meslek etiğini yerle bir eden kişiler hakkında da gerekli başvuruları yaptık.
Son olarak ben kendimden emin dik bir şekilde süreci takip ederken ailemden, çevremden ve bu zamana kadar hastalığına bir faydam dokunan hasta yakınlarına teşekkür ediyorum.”

İFTİRA SUÇUNDAN SUÇ DUYURUSU

Doktor U. S.’nin tahliye edilmesi edilmesinin ardından avukatı Salih Tozlu, açıklama yaptı. Tozlu, E.Ç.’nin doktor U.S. hakkında iftira suçundan Muğla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağını belirtti. Tozlu ayrıca, E.Ç’yi azmettirdiği yönünde delil bulunan ve müvekkil ile aynı bölümde görev yapan diğer bir hekim H.K hakkında da iftira suçundan suç duyurusunda bulunulacağını kaydetti.
Tozlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Müvekkil U. S. 04 Ağustos 2023 tarihinde şüpheli sıfatı ile tutuklanmış ve savcılık dosyasına müştekinin iddialarını çürüten yeni deliller sunulmasının ardından dün itibariyle tahliye edilmiştir. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma dosyasının müştekisi olan E.Ç’nun, müvekkile yönelik suçlamalarının asılsız ve mesnetsiz olması nedeniyle E.Ç hakkında iftira suçundan Muğla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır. Ayrıca müvekkil U.S.’a yönelik asılsız suçlamalarda bulunarak E.Ç’yi azmettirdiği yönünde delil bulunan ve müvekkil ile aynı bölümde görev yapan diğer bir hekim H.K hakkında da iftira suçundan suç duyurusunda bulunulacaktır. Hekim H.K hakkında meslek etik kurallarına aykırı davranışta bulunması nedeniyle Muğla Tabip Odası’na idari soruşturma başlatılması için müracaat edilecektir.”

Haber :Ferdi Yavuz

Doktor ve Avukatından Açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!