Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

DEŞTİNLİLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NE KATILACAK

Muğla’da çimento fabrikasına karşı

Muğla’da çimento fabrikasına karşı mücadele eden Deştin köylüleri ve çevreciler, fabrika alanındaki 1/5000 ölçekli imar planının iptalini talep etmek için bugün Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim Ayı Meclis toplantısına katılacak.

Muğla’da bölge halkının ve çevrecilerin yapılmasına karşı mücadele ettikleri çimento fabrikasının ‘ÇED Olumlu’ kararı mahkeme tarafından iptal edildi. Kararın ardından fabrikaya ruhsat veren Menteşe Belediyesi de yapı ruhsatını iptal etti.

“İnşaat durdu ama biz mücadeleye devam ediyoruz” diyen köylüler ve çevreciler, 3 Ekim Salı günü Menteşe Belediyesi’nin Ekim Ayı Meclis Toplantısı’na katılarak 1/1000 imar planının iptal edilmesini talep etmişti. Toplantıda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan görüş alınmasına kararı verildi.

Köylüler ve çevreciler bugün saat 13.30’da, 1/5000 ölçekli imar planlarını iptal edilmesini talep etmek için Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde yapılacak olan Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’na katılacaklar.