Cumhurbaşkanı Erdoğan: “500 bin civarında Suriyeliyi geri göndermeye başladık”

featured
service service

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mamak Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen Hemşehri Buluşması’nda konuştu. Erdoğan; “500 bin civarında mülteciyi Suriye’nin kuzeyindeki briket evlere göndermeye başladık. 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konutların yapımı da devam ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara, Mamak’ta düzenlediği konuşmasında yer alan mülteci açıklaması şöyle;
“Terörle mücadelede bizimle aşık atmaya hiçbirinin gücü yetmez. Cudi’de bu teröristleri ininde yok olmaya sevk eden kimdi? Bizdik… Gabar’da, Tendürek’te, Beslerderesi’nde kimdi? Bizdik… Bunların böyle bir derdi olmadı. Şimdi kafayı nereye taktılar? ‘Mültecileri gelir gelmez biz hemen dışarı göndereceğiz.’ Arkadaşlar biz bir Almanya’yı, bir Fransa’yı, bir Amerika’yı görmezden gelemeyiz. Onlar nasıl ki bu mültecilerle ilgili adımları belli bir program içinde yapıyorlarsa biz de aynı şekilde belli bir program içinde yapıyoruz, şu an itibarıyla 500 bin civarında mülteciyi Suriye’nin kuzeyindeki briket evlere göndermeye başladık. Bir diğer adımı atıyoruz, Katar’la müşterek attığımız adımla 1 milyon mülteciyi inşallah iskan edebileceğimiz konutların yapımı da ayrıca devam ediyor. Projeler şu anda hazırlanıyor. Biz ihanet şebekesi değiliz, biz ensarız. Muhacirlere de o şekilde yaklaşıyoruz.”

Haber :Ferdi Yavuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “500 bin civarında Suriyeliyi geri göndermeye başladık”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!