• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
ÇOLAKKOL: “BERBER VE KUAFÖRLER GÜVENLİ”
64 okunma

ÇOLAKKOL: “BERBER VE KUAFÖRLER GÜVENLİ”

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:30
ÇOLAKKOL: “BERBER VE KUAFÖRLER GÜVENLİ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Özcan Çolakkol, kentte berber ve kuaförler içinde her hangi bir vak’a olmadığını belirterek, “Muğla’daki vatandaşlarımız rahatlıkla berber ve kuaförlere gelip hizmet alabilirler.” dedi.

Muğla’daki kuaför ve berberler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde vatandaşların berber ve kuaförlerden hizmet alma konusunda yaşadıkları tedirginliğin yersiz olduğunu belirtti.

Muğla Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Sayın Özcan Çolakkol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kuaför ve berber salonlarında alınan tedbirleri uygulamalı olarak anlattı.

Normalleşme döneminde Türkiye genelinde berber ve kuaförlerin yeniden hizmet vermeye başladığını anlatan Çolakkol, “Gelen müşteriyi öncelikle dezenfektan ile karşılıyoruz. Daha sonraki aşamada, berber veya kuaförümüz tek kullanımlık kesim önlüğü veya boya önlüğüyle hizmet veriyorlar. Kapalı poşet içerisindeki yine tek kullanımlık havlular müşterinin önünde açılarak kullanılıyor.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında halen bazı hizmetlerin kısıtlı olduğunu vurgulayan Çolakkol, “Berberlerde kulak, burun temizleme ve sakal tıraşı yasak. Kuaförlerde de gelin saçı ve makyaj yasak. Hem kuaför hem berberde klima çalıştırılmıyor. Sosyal mesafe korunuyor. Eldiven ve maske takılıyor. Koltuk sayısı yarıya düşürüldü. İçeriye bir müşteri alıp sosyal mesafeyi koruyarak bekleyecek. Gelen müşterinin maskesi yoksa biz vereceğiz.” diye konuştu.

“VAK’A YOK”

Çolakkol, Muğla’daki berber ve kuaförlerin güvenli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Muğla’da tüm berber ve kuaförlerimiz içinde her hangi bir vak’a yok. Belirti görülen kişi yok. Muğla’daki vatandaşlarımız rahatlıkla berber ve kuaförlere gelip hizmet alabilirler. Sağlık ve dezenfektan açısından Muğla kuaför ve berberleri son derece güvenli. Berber ve kuaförler, açılmadan önce ikişer defa biz, açıldıktan sonra da Menteşe Belediyesi tarafından dezenfekte edildi. Sağlık İl Müdürlüğü ve belediyelerimiz maske, eldiven ve dezenfektan sağladı. Tüm üyelerimize dağıttık.”

Çolakkol, 1 Temmuz’dan sonra gelin, nişan ve kına saçlarına müsaade edileceğini belirterek, Muğlalı vatandaşların rahatlıkla gelip kuaför ve berberlerinden istedikleri şekilde hizmet alabileceklerini de sözlerine ekledi.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP