Çocuklar için diktiği meyve ağaçlarını büyüklere sinirlenip kesti

Muğla’nın Menteşe İlçesi TOKİ konutlarında ikamet eden H.R.Y, isimli kişi, 10 yıl gözü gibi bakıp büyüttüğü ağaçları bir anlık sinirle kesti.

Diktiği 10 ağacın yaklaşık 7’sini kesen vatandaş, “Ben bu ağaçları çocuklar gölgesinde oynayıp meyvesini yesinler diye diktim. Çevremdeki vatandaşların duyarsızlığı sonucu sinirlenerek bir yanlış yaptım. Ben bakarken kimsenin ağacı değildi, ben kestim herkesin ağacı oldu” dedi.

Menteşe İlçesi Kötekli Mahallesi TOKİ konutlarında yaşayan H.R.Y isimli bir vatandaş, 10 yıl önce evinin önüne 10 adet dut, şeftali, erik ve kızılcık ağacı dikti. Vatandaşların duyarsızlığına kızın H.R.Y. diktiği 10 ağaçtan 7’sini bir anlık sinirle kesti.

Olayın ardından açıklama yapan H.R.Y, ağaçları çocukların gölgesinde oynayıp meyvelerini yemeleri için diktiğini söyledi.

10 yıl boyunca ağaçlarla tek başına ilgilendiğini belirten H.R.Y., şunları kaydetti:

“Ağaçları, ‘Çocuklar meyvelerini yediler’ diye kestiğimi söylemişler. Bu büyük bir hakaret. Çevredeki vatandaşların duyarsızlığı sonucu sinirlenerek bir yanlış yaptım. Farkındayım. Kestiğim ağaçların 10 katını dikeceğim. Bu ağaçlar ben bakarken kimsenin ağacı değildi, ben kestim herkesin ağacı oldu.”

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: