Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP’nin Muğla’da anket krizi, Anket soruları şaşkınlık yarattı!

Bu hafta telefon araması

Bu hafta telefon araması ile Muğla’da CHP’nin Büyükşehir ve Menteşe Belediye Başkan aday adayları yönelik bir anket çalışması yapıldı. Ancak ankette bazı aday adaylarının ismi yer almazken, o aday adaylarından ikisi duruma tepki gösterdi. Ayrıca diğer bir konu ise ankette sorulan sorular oldu.

CHP’nin Belediye Başkanı Adayları’nın belirlenmesine yönelik özel bir firma tarafından olduğu öğrenilen anket uygulaması başlatıldı.

Telefonla yapılan ankette, Muğla’da 10 Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayının 8’inin, 9 Menteşe belediye başkan aday adayının ise 3’ünün ismine yer verilmesi tepki çekti.

“YAPILAN ANKETLER BİLGİMİZ DAHİLİNDE DEĞİLDİR”

Ankette, adaylara yönelik kısıtlama olduğu iddiasıyla seçmenler tarafından CHP Muğla İl Başkanlığı’na çok sayıda şikayet gelmesi üzerine açıklama yapılarak “Yapılan anketler bilgimiz dahilinde değildir.” İfadesi kullanıldı.

ANKETTE İSMİ OLMAYAN 2 ADAY ADAYINDAN TEPKİ

Söz konusu ankette isimleri olmayan iki kadın adaydan, Menteşe Belediye Başkan Aday Adayı Yasemin Duygulu ile Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı Görkem Acar açıklama yaparak bu duruma tepki gösterdiler.

Menteşe’den Aday Adayı Yasemin Duygulu açıklmasında şunları kaydetti;

“Aday adaylarından birinin  belirleneceği ama  hâlâ daha hangi yöntemle belirleneceğinin belirsizliği varken fake anket komedisi ile karşı karşıya kaldık! Kimin ne şekilde yaptırdığı konusunun ” netleşmediği” ama hangi amaca yönelik olduğu az çok tahmin edilen bu anket hakkında söylenecek söz çok! CHP teşkilatı bu konuda net bir açıklama yapacaktır mutlaka. Hem Büyükşehir hem de Menteşe aday adaylarının ” bir kısmının!” kesik yediği bu nabız yoklaması! ciddiye alınmadı elbette fakat ya bir de ciddiye alan varsa?… Hassasiyet gösterip tepki veren dostlara teşekkür ettim ancak bir yanım da şu soruyu soruyor; ” kimbilir hangi astronomik rakamla anlaşılmış, medet umulan bu basitliğin  patronu kim?”

Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı Görkem Acar’da tepkisini şu açıklamayla dile getirdi;

“Anketlerden adımı silerek kamuoyunu yanıltmaya çalıştıkları yetmiyormuş gibi; adaylıktan çekildiğim yönünde dedikodularla sürecim sabote edilmektedir. Lütfen itibar etmeyiniz. Her geçen gün daha fazla güçlenerek yolumuza devam ediyoruz.”

ANKET SORULARI ÇİLEDEN ÇIKARDI!

Muğla’da krize neden olan ankette ki sorunlar bunlarlada kalmadı.

Telefonda seçmene sorunlan sorular ise pes artık dedirtti.

İşte o sorular;

– Size okuduğum ifadeler sizi ne kadar tarif ediyor kendinizi puanlamanızı rica ediyorum; (1-10 puan arasında)

– Atatürkçülük açısından kendinize kaç puan verirsiniz?

– Milliyetçilik açısından?

– Dindarlık açısından?

– Sosyal demokratlık açısından?

– Yarın milletvekili seçimleri olsa hangi partiye oy verirsiniz?

– Ne iş yapıyorsunuz?

– Ailenizin aylık geliri ortalama ne kadardır?

– Bu gelirle toplam kaç kişi geçiniyor?

– Adınızı rica edebilir miyim?