Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP’nin Muğla kararına Portakal tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 31

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için 10 aday adayı yerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın atanmasına tepkiler geldi. Tepki gösterenlerden biride gazeteci ve haber sunucusu Fatih Portakal oldu.

CHP’nin Parti Meclisi Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında dün toplandı. Yaklaşık 4,5 saat süren toplantıda, partinin 8’i büyükşehir, 13’ü il olmak üzere 209 seçim bölgesinde daha adayları belirlendi.

Toplantının ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras atandı.

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları şu isimlerden oluşmuştu;
Nurettin Demir, Akın Üstündağ, Ayla Kara, Yasemin Öney Cankurtaran, Mehmet Kubilay Özcan, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay, Mehmet Necdet Akkuş, Muhammet Tokat.

Ancak bu 10 aday adayı yerine, Bodrum Belediye Başkanı Aras’ın atanmasına çok sayıda CHP’li seçmenden tepki geldi. Tepki gösterenlerden biride gazeteci ve haber sunucusu Fatih Portakal oldu.

CHP MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ARAS
CHP MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ARAS

Portakal, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı;

“CHP MYK’da Muğla BŞ için Bodrum belediye başkanı Ahmet Aras ismi öne çıkmış. PM’si buna karar verecek. Ahmet Aras olursa millete hakaret eden Mehmet Cengiz için kurduğu cümle akla geliyor: “Cennet koyu anasının aksütü gibi haklı. Vermiş parasını almış.” Al sana fırtına koparacak bir başka aday daha. CHP’yi izlemek heyecanlı oluyor.”
Portakal’ın bu paylaşımına çok sayıda takipçisinden de yorum geldi.