CHP’li Karahan’dan, AK Partili Gökmen’e : “Bodrum’u ötekileştiremediniz, ötekileştiremeyeceksiniz”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Dsman Gökmen’in, Bodrum Belediyesi’nde yapılan görevlendirmelerle ilgili olarak yaptığı açıklamalara cevap verdi: Karahan, Gökmen’in üslubunun ayrıştırıcı ve ötekileştirici olduğunu ileri sürerek; “ Sayın Gökmen, Bodrum’u ötekileştiremediniz, ötekileştiremeyeceksiniz.” Dedi.

Karahan açıklamaları şu ifadelere yer verdi: “Bodrum Belediyesinde din, ırk, mezhep ve memleket üzerinden görevlendirme yapılmamıştır. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras döneminden görevlendirmeler nöbet değişimidir. Liyakat merkezlidir. Eleştiriler de gayet doğaldır.

Ancak hayvanat bahçesi müdürünü TUBİTAK’ın başına getiren, Boğaziçi Üniversitesine rektör atarken kriterlerin hiçbirisine uymayan siyasi iktidarın ilçe başkanı Bodrum Belediyesinde ki görevlendirmeleri eleştiremez.

Yine Sayın Gökmen mali konularla ilgili bilgi eksikliği ile yalan yanlış paylaşımlarda bulunmuş. Herhalde bilgisi yok, Bodrum Belediyesi sürekli denetleniyor. 2021 mali bütçesi 2020 Kasım ayı olağan meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Aynı ilçe başkanı Devlet Hastanesi inşaatına yerel yönetimlerin destek değil köstek olduğunu bilgisizce iddia etti. Büyükşehir belediyemize ait hafriyat döküm sahasına 08:00-18:00 saatleri arasında 7 gün boyunca hastane hafriyatı alınmaktadır. Ve şu ana kadar 2.648 ton hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığı gelmiş ve bertaraf sağlanmıştır.

Sonuç olarak Bodrum halkı her şeyin farkında. Sizin yalan siyaset anlayışınıza yıllarca prim vermedi bundan sonra da vermeyecektir. Bodrum’u Ötekileştiremediniz, Ötekileştiremeyeceksiniz. Ülkemizde ayrıştırıcı, ötekileştirici siyasetiniz, ilk seçimlerde sandıklarda mahkum olacaktır. Sandıklarda görüşürüz Sayın Gökmen.  “

HABER MERKEZİ

Bu Habere Yorum Yapın