DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5668832,81%
Muğla
11°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

18:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
CHP’li Girgin’den AK Partili Gökcan’a ; “BİLGİ SAHİBİ OLMADAN, FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ”
161 okunma

CHP’li Girgin’den AK Partili Gökcan’a ; “BİLGİ SAHİBİ OLMADAN, FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ”

ABONE OL
Ekim 9, 2021 11:41
CHP’li Girgin’den AK Partili Gökcan’a ; “BİLGİ SAHİBİ OLMADAN, FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ”
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Menteşe İlçesi’nde yapılan yurtlara ilişkin açıklamalarına cevap verdi. Girgin, “Son zamanlarda Genel Başkanlarını da sık sık yanlış bilgilendiren ve yalan yanlış açıklamalar yapmasına sebep olan AKP’li danışmanlar, anlaşılan o ki şimdi de Yelda Hanım’ı yanlış bilgilendirmişler” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Menteşe İlçesi’nde yapılan yurtlara ilişkin açıklamalarına TBMM’de cevap verdi.

“YELDA HANIMI YANLIŞ BİLGİLENDİRMİŞLER”

Girgin şu ifadeleri kullandı: “AKP Muğla milletvekili Sayın Yelda Gökcan’ın Basın açıklaması yaparak; Turgutreis’te yapılan yurt ile ilgili, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasına atfen, kendisine yine Meclis Genel Kurulu’nda verdiğim cevabı da çarpıtarak Muğla Büyükşehir Belediyemizi ve CHP zihniyetini eleştiren, suçlayan açıklamalarını hayretle izledim. Evet, ortada, talihsiz bir açıklama, yanlış bilgilendirme ve bilgi kirliliği olduğu aşikar, ama bu CHP’de değil, AKP cephesindedir. Son zamanlarda Genel Başkanlarını da sık sık yanlış bilgilendiren ve yalan yanlış açıklamalar yapmasına sebep olan AKP’li danışmanlar, anlaşılan o ki şimdi de Yelda Hanım’ı yanlış bilgilendirdirmişler.

“MEVZUATA BAKARAK AÇIKLAMA YAPSAYMIŞ YERİNDE OLURMUŞ”

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün alt yapıyı yapacağını taahhüt ettiğini ama yapmadıklarını” iddia eden Sayın vekil, keşke biraz mevzuata bakarak açıklama yapsaymış daha yerinde olurmuş. Yelda Hanım;

Su kirliliği kontrol yönetmeliği gereğince mevcut şehir şebekesinin uzağında, münferit olarak yapılan tesislerin kanalizasyon ve arıtma ihtiyacı o tesisi yapan kuruma aittir. Buradan anlaşılan da şu ki ;yurt yapmak için diğer kurum kuruluşlarla koordineli olarak doğru bir yer seçilmemiş.

 Hal böyleyken, o beğenmediğiniz Chp zihniyeti halkın parasının çar çur edilmemesi adına,

Yurdun suyunun, Büyükşehir Belediyesi şehir şebekesine bağlandığı takdirde, ortaya çıkan maliyeti ve paket arıtma yapıldığı zaman ortaya çıkacak maliyeti, kamu yararı gözeterek ilgililerle paylaşmış ve paket arıtmanın çok daha maliyetsiz ve uygun olduğu görülerek tercih, paket arıtmadan yana kullanılmıştır.

“İSKAN RUHSATINI BECEREMEYEN YETKİLİLER”

 27 Ağustos tarihinde de, MUSKİ Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı il Müdürlüğü’ne yazıyla, “müracaat olduğu takdirde suyu bağlayalım” da demiş ancak iskan ruhsatı almayı beceremeyen yetkililer, Yelda Hanım’ın dediğinin aksine, o tarihten bu yana  herhangi bir başvuruda da bulunmamıştır. Buna rağmen Büyükşehir Belediyemiz burada mağduriyet yaşanmaması için “madem ruhsat sorunu var susuz kalmayın inşaat aboneliği yapalım su bağlayalım” demiştir. Ve nihayetinde inşaat aboneliği yapılmış ve   inşaat aboneliği üzerinden yurda su sağlanmıştır ve sağlanmaktadır.

2020 yılında tamamlama sözü verdikleri ancak 2021 yılı sonlarına ancak açabildikleri yurt için gecikmenin faturasını Büyükşehir Belediyemiz’e kesme gayretleri maalesef beyhude çabadır.

 Biz kendileri gibi sorun değil çözüm odaklı bir zihniyete sahibiz. Kendileri, CHP’li belediyeleri çalıştırmama, tüm olanaklarını kısıtlama, yetkilerini ellerinden alma, baskılarla yıldırma gibi politikaları uygulasalar da bizim önceliğimiz, her zaman halka hizmet olmuştur. Söz konusu halka hizmet olduğunda, siyasi çekişmeleri ve partizanlığı asla bunun önüne geçirmemişizdir.

Gene açıklamasında Sayın vekil;

Yurdu da, yolu da biz yaptık demiş ama burada da kendisine, yalan ya da eksik bilgi verilmiştir. Çünkü ormana ait bölgede, Orman Genel Müdürlüğü’nden izin alınarak, yurt yolunun bir bölümü, CHP zihniyetine sahip Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Belediyemiz oradaki yolu 2 gün içinde yapıp hizmete sunmuştur. Çünkü CHP zihniyeti siyasetten önce vatandaşını, öğrencisini düşünür.

Sonuç olarak;AKP milletvekili Sayın Yelda Gökcan,”çamur at izi kalsın anlayışıyla, CHP zihniyetini hedef alarak yaptığı açıklamalarıyla; “Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz” sözünün haklılığını bir kez daha  kanıtlamıştır.”

Haber: Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP