Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

CHP’de kritik gün

CHP MYK’nın bugünkü toplantısında,

CHP MYK’nın bugünkü toplantısında, yerel seçim stratejisi ve yol haritası masaya yatırılacak. Parti içinde uygulanacak seçim takvimi netleştirilecek.

Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplanacak MYK’da, belediye başkan aday adaylarının başvurularının ne zaman alınacağı, nereye yapılacağı, aday adaylığı için istifaların hangi tarihte olacağı ve önceki yönetimce yayımlanmış genelgelerle ilgili nasıl bir tutum takınılacağı konuşulacak.
Yerel seçime ilişkin parti içi takvimlendirmenin ilan edilmesi beklenen MYK’da belediye başkan aday adayları için başvuru tarihi de belli olacak. CHP’de belediye başkan aday adaylarının başvurularının 22 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında alınması bekleniyor.

İLLERE GÖRE YÖNTEM

CHP’li kurmaylar “kazanacak adaylar ile seçime gireceğiz” vurgulaması yaparken, parti kulislerinde aday belirlemede tüm model ve yöntemlerin kullanılacağı konuşuluyor. Her bölgenin özellikleri dikkate alınarak belirlenecek, anket, örgüt denetiminde önseçim, eğilim yoklaması gibi modellerle adayların belirleneceği ifade ediliyor. Halen görevde olan belediye başkanları için ise memnuniyet anketi yapılması ve memnuniyet oranı yüksek olan başkanlarla yola devam edilmesi öngörülüyor. CHP özellikle belediyesi olmayan yerlerin adaylarını ise daha erken bir tarihte belirlemeyi hedefliyor.