Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP’de en uzun gece, Ziyaretçi girişleri yasaklandı

CHP Merkez Yönetim Kurulu

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve parti meclisi yaklaşan yerel seçimler öncesi 26 Ocak Cuma toplanarak, Muğla dahil birçok seçim bölgesinde adaylarını belirleyecek. Parti kaynaklarına göre bu toplantılarda en yüksek sayıda adayın açıklanması hedefleniyor. Toplantılar nedeniyle parti genel merkezi ziyaretlere kapatıldı.

31 Mart 2024’teki yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren CHP’de gözler 26 Ocak Cuma’ya çevrildi. CHP lideri Özgür Özel imzasıyla parti meclisi haftanın son gününde toplanacak. Parti meclisi öncesi MYK toplantısında önerilmek üzere belirlenen adaylar parti meclisinde oylamaya sunulacak.

CHP kaynakları, bu toplantıyla bugüne kadar belirlenen en yüksek sayıda adayın açıklanmasının hedeflendiğini belirtiyor. Buna göre Muğla, İstanbul, Antalya ve İzmir’in de aralarında bulunduğu bazı büyük şehirlerdeki ilçelerin de Cuma günü belirlenmesi bekleniyor.

ZİYARETÇİ GİRİŞLERİ YASAKLANDI
Çalışmalar nedeniyle 25 Ocak Çarşamba saat sabah 9’dan itibaren CHP genel merkezine ziyaretçi girişleri yasaklandı. Özellikle parti meclisi toplantısının gecenin geç saatlerine, hatta sabah saatlerine kadar sürebileceği öngörülüyor.

Parti meclisinin ayrıca daha önce ön seçim için karar alınan bazı ilçelerin de sonuçlarına göre adayları belirlemesi bekleniyor. Ayrıca az sayıda da olsa CHP yönetiminde bulunan bazı ilçe belediyelerinin adaylarının belirlenmesi için ön seçim kararı alınabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.
Muğla Büyükşehir, Fethiye, Marmaris, Datça, Bodrum ve Menteşe Belediye Başkan adaylarının da açıklanması kesin gözüyle bakılıyor.
Parti meclisi toplantılarının sonuncusunun ocağın son haftasında düzenlenmesi ve burada daha önce açıklanan bir ya da iki adayın yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. Ardından da CHP’nin seçim kampanyasının başlaması ve partililerin sahaya inmesi hedefleniyor.