Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP’de Belediye Başkan aday krizi, İmamoğlu ile Özel kavga mı etti?

CHP Genel Başkanı Özgür

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yerel seçim öncesi aday krizi mi yaşanıyor? Gündeme bomba gibi düşen iddiada İstanbul, İzmir, Çankaya ve Bodrum adayları ile ilgili İmamoğlu ile Özel kavga ettiği öne sürüldü.

CHP Parti Meclisi’nin dün (4 Ocak) 200’ün üzerinde belediye başkanı adayını açıklaması bekleniyordu. Ancak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anayasa’nın askıya alındığı gerekçesiyle aday açıklamayacaklarını duyurdu.

Fakat gündeme bomba gibi bir iddia düştü. Parti Meclisi’nde aday açıklanmama sebebinin CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yerel seçim öncesi aday krizi yaşandığı iddia edildi.
Ulusal basına da yansıyan iddialar şu şekilde;
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, Milletvekilleri Veli Ağababa ve Umut Akdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun verdiği listenin PM’den eksiksiz biçimde geçerek adayların açıklanması için Genel Başkan Özgür Özel’e baskı kurmaya gitti.

İMAMOĞLU, TALEPLERİNİ TEK TEK SIRALADI
Ekrem İmamoğlu da Özel’in bu heyetle görüşmesine telefonla bağlandı. Görüşmede İmamoğlu, yerel seçimler özelinde taleplerini tek tek sıraladı.
İmamoğlu bu kapsamda, İstanbul’daki tüm ilçelerinde verdiği listenin PM’den geçmesini, Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak Gül Çiftçi’nin ilan edilmesini, İzmir Büyükşehir Adayı olarak Buğra Gökçe’nin açıklanmasını ve Çeşme’de de yine kendi istediği ismin açıklanmasını istedi.
İmamoğlu ayrıca, Bodrum’da da mevcut Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın tekrar açıklanmasını talep etti.

ÖZEL: “GEL O ZAMAN SEN OTUR BURAYA”
Talepler üzerine Özgür Özel, telefonun ucundaki İmamoğlu’na tepki göstererek “Gel o zaman buraya sen otur. Ben bugün Parti Meclisi’nde kimseyi açıklamıyorum” diye karşılık verdi.

İMAMOĞLU, TELEFONU ÖZEL’İN YÜZÜNE KAPATTI
Bunun üzerine Ekrem İmamoğlu telefonu Özgür Özel’in yüzüne kapatıyor.