Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

CHP Ula Belediye Başkan Aday Adayı Demirbaş, Akyaka turizmini değerlendirdi

CHP Ula Belediye Başkan

CHP Ula Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Ali Demirbaş, Akyaka’da turizm faaliyetleri ile ilgili açıklama yaptı. Demirbaş; “Ula Belediyesi olarak kurumsal anlamda Akyaka’daki turizm faaliyetleri konusunda düzenleyici, proje geliştirici ve toplumsal hareketliliği sağlıklı bir şekilde yönlendirici olmalıdır.” dedi.

CHP Ula Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Ali Demirbaş, Akyaka ile ilgili turizm faaliyetleri konusunda açıklama yaptı. Akyaka’nın, ülkemizin en eski turizm alanlarından biri olduğunu belirten Demirbaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Gökova körfezinin karaya buluştuğu yeryüzü cennetlerimizden Akyaka, Ula Belediyemiz idari-coğrafik alanı içerisindedir. Doğal olarak ülkemizin en eski turizm alanlarından biridir. Şadan Gökovalı, Nail Çakırhan gibi sanat-tolum-bilim adamları yetiştirmiş olan bu topraklar her anlamda çok değerlidir.Doğal güzellikleri ve insan dokusu ile ülkemizin en nadide yerlerinden olan Akyaka Maalesef son 4-5 yıldır plansız ve düzensiz bir turizm faaliyeti içerisindedir. Bu bölgenin yaşamsal yüzölçümünün büyük olmaması çevre şehirlerden özellikle günü birlik turizm talebinin çok yüksek olması nedeniyle yaz sezonunda büyük bir karmaşa yaşanmaktadır. Toplumsal ekonomi anlamında çok büyük önemi olan turizm faaliyetleri, insanlarımız ve doğamız adına effektif yapılamamaktadır.
Ula Belediyesi olarak kurumsal anlamda Akyaka’daki turizm faaliyetleri konusunda düzenleyici, proje geliştirici ve toplumsal hareketliliği sağlıklı bir şekilde yönlendirici olmalıdır.
Turizm faaliyetleri, Akyakamız da yerleşik olarak yaşayan vatandaşlarımızın güncel hayatlarını kısıtlayıcı olmamalıdır.
Turizm bölgemizdeki var olan imar sorunları emlak rantı üzerine değil, vatandaşımızın sosyokültürel yapısının ve doğamızın habitatının korunması üzerine öncelik verilerek çözülmelidir.Zira sosyal demokrat zihniyet beton ve emlak rantı üzerine inşa edilemez.Bu zihniyetle hareket eden kişilerinde, Ula belediye başkanlığına hevesleri toplumun zihninde yüreğinde karşılık bulmaz. Turizm hareketliliği içerisinde doğal güzelliklerimiz zarar görmemelidir.
Akyaka, Gökova, Akçapınar, Gökçe dörtgeni içerisinde yürütülen turizm faaliyetlerinin lojistik desteği ve hizmet sektörü ihtiyaçları diğer mahalllerimizden sağlanabilmelidir. Güneş, deniz konsepti üzerine kurulan turizm yapısına Ula merkezimizin tarihsel kültürel varlıkları mutlaka entegre edilmelidir. Bu sayede toplumsal kalkınma tüm mahallerimize yaygınlaşabilecektir.”