Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP PM, bu hafta 300’e yakın aday açıklayacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM), bu hafta 300’e yakın belediye başkan adayını açıklamayı planlıyor.

CHP MYK ve PM 10 Ocak’ta toplanarak aday belirleme mesaisine devam edecek. PM, saat 16.00’da Özgür Özel başkanlığında toplanacak.

Parti Meclisi’nin bu hafta yapacağı toplantıyla, 300’e yakın adayı açıklaması bekleniyor. Adana’da Zeydan Karalar, Mersin’de Vahap Seçer, Aydın’da Özlem Çerçioğlu yeniden aday gösterilecek. Antalya, İzmir adaylarının ise bu hafta yapılacak olan toplantıda gündeme gelmesi beklenmiyor. İstanbul’un 39 ilçesi, İzmir’in 30 ilçesinden bazılarının adaylarının bu hafta belirlenmesi ve Muğla’dan da adayların açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda 353 adayını açıklayan CHP, 27 Aralık’ta Pençe-Kilit Operasyonu’nda 12 askerin şehit olması ve 4 Ocak’ta Yargıtay’ın Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay kararıyla iki hafta üst üste aday açıklamasını erteledi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimine göre, siyasi parti ilçe başkanlıklarının, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri için aday listelerini 20 Şubat 2024 saat 17.00’ye kadar teslim etmeleri gerekiyor.